UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли у Хмельницькій області кераміку часів Київської Русі

Також були виявлені арбалетні стріли та мушкетні кулі.

Співробітники Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» разом із студентами Київського національного університету проводять розкопки на території Меджибізької фортеці. Їм удалося знайти артефакти, які датуються XI, XIV, XVІ, XVIII століттями, повідомляє «Суспільне Хмельницький».

За словами реставратора кераміки Івана Костенка, ґрунт, у якому ведуться розкопки, повністю насипний, тому в ньому знаходять артефакти різних періодів. «Тут зустрічаються експонати як давньої Русі, і XIV і XVIII століть. Археологічний матеріал дуже, дуже різноманітний», – додав він.

Читайте також: У Британії знайдено мезолітичну пам'ятку, яка здивувала археологів

Завідувач сектору археології заповідника «Меджибіж» Віктор Вєтров розповів, що останні археологічні знахідки на огляд публіки ще не виставлялися.

«Зі знахідок, які ще ніхто не бачив і які перебувають у науковому опрацюванні в польових умовах, ми можемо відзначити скляні браслети часів Київської Русі XI-XII століть, арбалетні стріли XIV століття, кресало XVI століття», - розповів він.

Останніми з археологічних знахідок, за словами Вєтрова, є кулі мушкетів і гудзики XVII століття.

Після руйнування російськими окупантами Каховської ГЕС археологам відкрилися території, затоплені понад півстоліття. На суходолі, що звільнився, вчені знаходять древні артефакти. Наприклад, біля острова Хортиця, де вода також відступила, нещодавно знайшли стародавній човен-долбанку завдовжки майже сім метрів.