UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили стародавнє єгипетське місто, загублене під пісками 3000 років тому

Район розкопок розташований між храмом Рамзеса III в Мединет-хабу і храмом Аменхотепа III в Мемнона.

Єгипетські археологи виявили стародавнє єгипетське місто поблизу Луксора, загублене під пісками 3 000 років тому, про що повідомив сам керівник групи Захі Хавасса на своїй сторінці в Фейсбук, а також єгипетська газета Ahram Online.

Місто заснував один з основних правителів Єгипту - цар Аменхотеп III - дев'ятий цар 18-ї династії, що правив Єгиптом з 1391 по 1353 рік до н.е. Місто існувало під час спільного регентства великого царя з його сином, знаменитим Аменхотепом IV Ехнатоном.

"Багато іноземних археологів шукали це місто, але безрезультатно. Ми шукали похоронний храм Тутанхамона, тому що в цьому районі були знайдені храми Хоремхеба і Ай", - написав археолог.

"Місто являє собою безліч вулиць, вдома його досягали три метрів у висоту, - зазначив Хавасс.

До розкопок міста приступили восени 2020 року. Декілька тижнів команда працювала над пошуком артефактів - спочатку знаходили скупчення глиняної цегли, потім виявили велике місто з майже цілими стінами і кімнатами, заповненими предметами побуту. Місце назвали "Втраченим Золотим містом". Також фахівці знайшли прикраси, кольорові глиняні судини і глиняні цеглини з печатками картуша царя Аменхотепа III, які підтвердили датування міста.

Як уже згадувалося, єгипетська місія почала працювати тут в пошуках похоронного храму Тутанхамона, але виявила не менш цінне - найбільше адміністративне поселення епохи Єгипетської імперії.

Читайте також: «Чорні» археологи знайшли в Туреччині древній монастир

Раніше команда археологів з Франції і Норвегії виявила на заході Єгипту руїни християнського монастиря, які свідчать про чернече життя в цьому регіоні в V столітті нашої ери. Вченим вдалося знайти будівлі з базальту і цегли, а також висічені в скелі.