Археологи виявили в Ламбаеці, північно-західному районі Перу, святилище, що відноситься до чавінської культури. Як повідомив керівник розкопок Уолтер Альва, виявленому святилищу близько трьох тисяч років. У ньому вчені знайшли підземні камери, призначені для чавинських священиків.
Розкопки проводяться у верхнеандській зоні Ламбаеки. Їх метою є перевірка гіпотези про те, що в кожній долині Анд у верхній її частині має бути святилище, присвячене воді і родючості. Виявлений вівтар, який отримав назву "Оракула Конгони", очевидно використовувався священнослужителями двох культур - чавінською і пізнішою інкською, пише Lenta.ru.
За словами Альва, під час розкопок у центральній частині храму були виявлено два моноліти з зображеннями, типовими для чавінської культури. Інші подробиці про знахідку, не наводяться. Розкопки ведуться на приватні кошти за підтримки місцевого співтовариства. Святилище планується зробити частиною туристичного маршруту.
Чавинська культура, або культура Чавін - культурна цивілізація, що існувала на північних нагір'ях Анд на території сучасного Перу з 900 р. до н. е. по 200 р. до н. е. Чавинськая культура знаходилася в долині Мосна, де зливаються річки Мосна і Уачекса на висоті 3150 метрів над рівнем моря.
Найбільш відомим археологічним пам'ятником чавінською культури є руїни в Чавін-де-Уантар, розташованому високо в Андських горах на північ від Ліми. Вважається, що місто було побудоване близько 900 р. до н. е. і був релігійним центром чавінською цивілізації. В даний час місто оголошений місцем культурної спадщини ЮНЕСКО. Існують і інші великі пам'ятники цієї культури, наприклад, фортеця Кунтур-Уасі, храм Гарагай з поліхромними рельєфами та ін. !zn
Читайте також:
У Перу знайшли дві чудово збережені тисячолітні мумії
В древньому храмі в Перу виявлено рідкісний артефакт - оперений щит
У стародавньому центрі в Перу знесли бульдозерами піраміду віком 4 тисячі років (відео)