У проєкті диригент Тіт Енгель, драматург Жорж Бану та режисер Андрій Жолдак об'єднали свої інтерпретації опери Бартока та її джерела - казки Шарля Перро і створили дивовижний диптих, який став цікавою відповіддю на питання про сучасну оперу.
На думку інтенданта Ліонській Опери Сержа Дорні, під керівництвом якого театр став одним з кращих оперних будинків Європи, співтворчість талановитих майстрів актуальна, адже Жолдак показує твір без жодних застережень - безпосередньо в лоб - піддаючи першоджерело несподіваній відвертій обробці та наповнюючи неймовірною енергією.
"Реалізація постановки побудована за музичним принципом теми з варіаціями, що стало сміливим рішенням інтерпретації опери Бартока, - сказав Андрій Жолдак. - Саме такі постановки дають повною мірою уявлення про актуальність темі війни статей, будь то у Франції чи Україні".
"Спочатку це історія Шарля Перро, який малює образ майстра-вбивці, знавця страху, в самому серці свого замку, де жінки строго замкнені. Потім легенда була відроджена завдяки Морісу Метерлінку, який написав Ariadne et barbe bleue на початку ХХ століття, і була прийнята Полем Дюка для опери.
У Ліонській опері Серж Дорні запросив для протистояння у цій екстремальній опері диригента Тіта Енгеля, близького до Крістофа Марталлера, і Андрія Жолдака, режисера, вже поставив оперу Чайковського в Ліоні й працював в Олександрійському театрі в Санкт-Петербурзі. Жолдак інтерпретує твори в лоб, без будь-яких застережень і пересторог, наповнює їх надзвичайною енергією, піддаючи непередбаченій і відвертій обробці. Він перетворює постановку на вірш у дії, настільки ж дивовижну, як і подавляючу", пише театральний критик Олег Вергеліс.
Як повідомили в компанії "Сота сінема груп" ZN.UA, це буде онлайн проєкт. Прем'єра відбудеться 26 березня у Франції в рамках фестивалю Ліонської опери. У цьому році фестиваль проходить з 22 по 26 березня і присвячений гендерним відносинам чоловіків і жінок, їх таємницям і пристрастям.
У програмі: трансляція Château de Barbe-Bleue та Ariane et Barbe-Bleue в повному обсязі, а також безпрецедентний звіт про створення Mélisande і близько десяти інших заходів.
Раніше повідомлялося, що міжнародна премія Opera Awards оголосила номінантів 2020 року. Серед претендентів на звання кращого спектаклю виявилися постановки Андрія Жолдака і Дмитра Чернякова, йдеться на сайті нагороди.