UA / RU
Підтримати ZN.ua

З НАДІЄЮ В МАЙБУТНЄ

На книжкових просторах країни сталася подія, гідна привселюдного оповіщення. У видавництві «Вида...

Автор: Ілля Синицин

На книжкових просторах країни сталася подія, гідна привселюдного оповіщення. У видавництві «Видавничий дім «Всесвіт» побачив світ бестселер Елвіна Тоффлера «Третя Хвиля» у добротному, дуже близькому до оригіналу українському перекладі.

На жаль, ця футурологічна праця, перекладена вже двадцятьма п’ятьма мовами світу, з’явилася в Україні через двадцять років після написання, але краще пізно, ніж ніколи. З року в рік підтверджується актуальність і прозорливість висновків, викладених у книжці. І саме тому всі найвпливовіші газети світу, наукова преса визнали за потрібне висловитися переважно позитивно про цю працю, суть якої звернена в XXI століття і пропонує переконливий вихід із сьогоднішніх, не дуже райдужних для людства реалій.

Футурологія — наука передбачення майбутнього розвитку людського суспільства та його окремих сфер. У своїй передмові Елвін Тоффлер зазначає, що, оцінюючи різноманітні події, які відбуваються у світі, — безперервні, хай навіть локальні, війни, розгул тероризму, кризові явища в економіках, нестабільність правлінь в окремих країнах, — можна зробити висновок, що світ збожеволів і наближається до неминучої катастрофи, свого фатального кінця. Проте автор пропонує протилежний погляд на всі ці явища, дивлячись у майбутнє з оптимізмом. Автор намагається переконати нас, що історія людства ще далека від свого завершення, — навпаки, вона щойно починається.

«Третя Хвиля» наділяє нас гострим передчуттям великих змін, що накочуються на наш світ і в нових формах шлюбу та сім’ї, і в сьогоднішній драматичній мінливості бізнесу й економіки. Вона пояснює роль культів, по-новому розкриває працю, гру, кохання, успіх. Вона показує, якими будуть нові форми демократії XXI століття.

Простежуючи напрями змін, передбачених у цій книжці, американські корпорації переорієнтували свої стратегії, японські лідери намагаються вивести свою країну за межі індустріалізму, а китайські інтелектуали посилили свій тиск на проведення в країні демократичних реформ.

Поза сумнівом, ця книга, написана в науково-популярній формі, зацікавить футурологів, соціологів, політологів, економістів і просто інтелектуальну частину суспільства нашої країни.