UA / RU
Підтримати ZN.ua

Warner Brothers не представляє

Завтра — «Оскар». 80-та ювілейна церемонія. В одній з номінацій — найкраща чоловіча роль — Джонні Депп...

Автор: Олег Вергеліс

Завтра — «Оскар». 80-та ювілейна церемонія. В одній з номінацій — найкраща чоловіча роль — Джонні Депп. За роль цирульника в картині «Суїні Тодд: маніяк-перукар». Доля цього фільму (від компанії Warner Brothers) в українському прокаті висить на волосинці. Як і деяких інших гучних стрічок. Наш Мінкульт, забивши осиковий кіл у серце голлівудської кінопромисловості, наразі вгамував спритних широкоформатних вампірів-маніяків. І тепер вони самі не знають, коли тут закінчиться одіозне «дубляжне протистояння». Коли сонце зійде, коли роса очі виїсть? Днями до Києва прибув віце-президент Warner Brothers Жак Дюбуа. Спілкуючись із «ДТ» в одному з найдорожчих столичних готелів, кінобізнесмен торкнувся і цієї — трохи набридлої — теми.

Що ж до «Суїні Тодда», то цей розпусник, звісно, з голоду не помре. Не Україною єдиною ситий ринок голлівудського збуту. Новому фільму Тіма Бертона вготовані перші екрани в різних країнах. А тут іще й оскарівська номінація — піар додатковий. Сюжетна канва картини не позбавлена історизму. Кажуть, був реальний мерзотник, який прожив з 1748-го до 1802-го. Крав, бешкетував, сидів за ґратами. Потім опанував ремесло цирульника. І з бритвою у руці вирішив помститися поганим людям за своє приниження. А поганому суспільству — за невлаштоване життя. Кожну жертву перукар-убивця старанно голив і пахтив... Естетом був. Бертон («Сонна лощина») вирішив, що кращого жанру, ніж мюзикл, для цієї історії не вигадати. Тому фільм заспівав і затанцював. А Джонні Депп нещодавно зізнавався, що в роботі над роллю бузувіра йому допомогла Ванесса Параді. Вона прослуховувала чоловікові вокалізи, давала цінні поради.

…Представник Warner Brothers помітно пишається картиною — навіть не приховує. Щоправда, Жак Дюбуа не став гадати, скільки б цей фільм заробив в українському прокаті. До прокату поки далеко. Якщо взагалі відбудеться. А що стосується українських дубляжних реалій, то Дюбуа в готелі «Хаятт» однозначно зауважив:

— У таких серйозних питаннях, як дубляж, потрібен перехідний період. Особливо в Україні.

Моє запитання: чи довго цей «період» може тривати, доки дійдемо до своєчасної появи голов­них голлівудських блокбастерів на українських екранах (шлях яких до глядача наразі частково блокований Мінкультом через «осоружну» російську мову)? Його відповідь — перст у небо. Мовляв, розумій, як хочеш. Чи то самому Богові це відомо. Чи то партії та уряду — в їхніх передвиборних потребах.

Жак Дюбуа тим часом зізнається, що Україна останніми роками стала досить ласим шматком для світового прокату. Кіно-театральна мережа тут постійно «прогресує». Щорічний приріст цього сегмента ринку — близько 20%. Це непогана цифра. Крім України, Warner Brothers цікавлять також активні у своєму розвитку простори в Росії. І, зрозуміло, ділові контакти краще мати напряму — без посередників.

На думку Дюбуа, американські й українські кінозали сьогодні мало чим відрізняються. Наші інколи навіть більш комфортні — у деяких випадках. Побував представник Warner Brothers і на одній з київських дубляжних студій. Судячи з його незворушного обличчя, хай-тек цієї «контори» стелі ще не сягнув.

Тим часом, на думку деяких українських прокатників (зокрема Олександра Ткаченка), лише за останній місяць відвідування українських кінотеатрів, порівняно з аналогічним періодом минулого року, впало на 50—60%. Причини: і нинішня екстремально-дубляжна мовна політика, і скромний асортимент кінопродукту. Вже 27 лютого десятки українських кінотеатрів збираються страйкувати. Так що знову поки не the end у цій докучливій темі.