UA / RU
Підтримати ZN.ua

Віталій Малахов: Андріївський узвіз можна перетворити на театральний квартал

Київський академічний Театр на Подолі під завісу сезону озвучив найближчі творчі плани і можливий термін закінчення будівництва нового театрального комплексу на Андріївському узвозі.

Автор: Катерина Константинова

Київський академічний Театр на Подолі під завісу сезону озвучив найближчі творчі плани і можливий термін закінчення будівництва нового театрального комплексу на Андріївському узвозі.

Як відомо, театральному довгобуду на Андріївському узвозі вже близько чверті століття. Сам Театр на Подолі восени відкриє свій 30-й сезон. А будівельні роботи в районі Андріївського ведуться від початку 1990-х. За цей час як карти на гральному столі змінювалися київські можновладці, підрядники й субпідрядники театрального довгобуду. Однак в очах киян це місце вже стало якоюсь примарою, мало хто вірив, що "будівництво століття" вдасться зрушити з мертвої точки.

Лише недавно з'явилися меценати, які пообіцяли розсіяти навислу над Андріївським імлу й завершити будівництво нового театрального комплексу "Київський академічний театр на Подолі". Ця ініціатива суто благодійна. За словами художнього керівника подольців Віталія Малахова, меценат не претендує на якісь площі, а, навпаки, перерізавши згодом червону стрічку, хоче передати новий будинок театру як подарунок громаді столиці. Відомо, що на ремонтно-будівельні роботи може піти близько 140 млн гривень. Зал для глядачів розрахований на 300 місць. Передбачено також балкон на 50 місць, куди продаватимуть квитки за доступними цінами - студентам та іншим незаможним.

За словами Віталія Юхимовича, склалося враження, що довгі роки саме це будівництво було місцем для відмивання грошей. Багато чого в довгобуді довелося переробляти й оновлювати, починаючи з фасаду й закінчуючи внутрішніми комунікаціями. За словами Малахова, нова будівля передбачає надсучасні театральні технології. Планується шість найпотужніших відеопроекторів, надсучасна система освітлення й лаштунків. Проте, як каже режисер, головна технологія а театрі - талановитий актор. "Важливо, щоб глядач, ідучи з залу, згадував не лампочки, а класну акторську гру".

Складність реалізації нинішнього будівельного проекту в тому, що в Україні практично немає компаній, які здійснювали б повний комплекс будівельних робіт саме театральних будівель. Тому подвиг будівельників іще й у тому, що вони проходять усі етапи створення новітнього сучасного театру, спираючись і на власний досвід, і на досягнення європейських зодчих.

За сприятливого збігу обставин, відкриття оновленого театру може відбутися вже на початку 2017 р. - у лютому-березні. Виставою, якій буде надано честь стати першовідкривачем цієї сцени, передбачається "Вертеп": його впишуть у новий сценічний простір. Також в оновленій афіші Театру на Подолі планується українська і європейська класика: Олесь Бердник, Іван Франко, є бажання відновити "Сон у літню ніч" В.Шекспіра. Віталій Малахов хоче залучити до постановок молодих українських режисерів, за якими завтрашній день вітчизняної сцени. Нині сам Віталій Малахов працює над двома проектами - "Сойчине крило" за мотивами новели Івана Франка і п'єсою "Продавець дощу" Н.Річарда Неша. В обох виставах зайнято провідних акторів театру: Володимира Кузнєцова, Ігоря Волкова, В'ячеслава Довженка.

Щоб благодійний азарт не спадав, недавно театр ініціював акцію - "Лови хвилю благодійності". Минулого тижня у старовинному замку Кам'янця-Подільського грали "Осінь у Вероні". Найближчим часом у Львові зіграють "Вічно живих". Ці й інші постановки підтримали меценати на місцях, а глядачі мали унікальну можливість побачити найкращі вистави столичного театру.

І ще одна важлива ініціатива від керівника Театру на Подолі. На думку Віталія Малахова, в історичного Андріївського узвозу є перспектива перетворитися на унікальний сучасний київський театральний квартал. Його основою могли би стати Театр "Колесо" зі своїми майданчиками, Театр на Подолі з трьома потенційними сценами, а надалі (за сприяння київської влади й бажання бізнесу) в окремих унікальних будинках на Андріївському узвозі - відкритися мікросцени, влаштовуватися квартирники. Щоб повернути Києву статус справжньої театральної столиці.