Тисячі людей зібрались учора, 29 липня, у британському Ліверпулі на КиївПрайд. Місто, яке через війну в Україні приймало цьогоріч конкурс «Євробачення» від імені Києва, провело у себе і акцію за участі ЛГБТ+ спільноти, пише британське видання видання Sky News.
«Війна не закінчилась», – з таким гаслом на постерах вдягнені у кольори українського прапора учасники Прайду пройшли вулицями Ліверпуля.
Сотні українців-учасників заходу йшли з українськими прапорами та світлинами військових із ЛГБТ+спільноти, які знаходяться на передовій.
«Ми йдемо разом за Україну, за свободу, щоб нагадати світу та Великій Британії, що війна не закінчилася», – зазначив речник організації КиївПрайд Едвард Різ, який прибув до Британї для участі у Прайді.
Він нагадав, що ЛГБТ+ люди страждають від відсутності прав в усьому світі.
«Консервативний християнський порядок денний і антигендерний рух є дуже потужними тут, у Великій Британії, у США та Європі — та всюди, тому дуже важливо об’єднатися, адже ця війна за наші права не закінчилася», – сказав він, додавши, що Україна зараз на полі бою виборює своє право на життя.
«ЛГБТ+ — це глобальна спільнота, і тому вкрай важливо, щоб ми голосно заявляли про себе на знак солідарності з усіма ЛГБТ+ людьми у всьому світі», — наголосив Енді Херрінг, голова фонду Liverpool City Region Pride Foundation, який також взяв участь у Прайді.
Він запевнив, що для Ліверпуля є великою честю приймати КиївПрайд та підтримувати роботу, яка ведеться для спільноти в Україні.
22 липня участь в ЛГБТ+ ході в Берліні взяв посол Олексій Макеєв. Колона представників України пройшла вулицями столиці Німеччини під українським прапором і з гаслом «Be Pride Like Ukraine» («Будь гордий, як Україна»).
Петиція про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні набрала 25 тисяч підписів, її розглянув президент країни. Оскільки цей крок потребує внесення змін до Конституції, його можна буде зробити після війни.
Київський міжнародний інститут соціології у 2022 році провів опитування щодо ставлення українців до представників ЛГБТ-спільноти. За шість років в Україні у півтора раза скоротилася кількість людей, які негативно ставляться до ЛГБТ. Також значно зросла кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ позитивно.
Водночас, Міністерство оборони України не підтримує законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств» про запровадження в Україні цивільних партнерств, які могли б укладати як одностатеві, так і різностатеві пари, що обурило представників КиївПрайду.
Влада береться за вирішення доволі делікатної, з одного боку, та дразливої — з іншого, проблеми одностатевих стосунків. В парламенті нещодавно був зареєстрований законопроект №9103, що пропонує свій варіант державного підходу до теми особистих прав людини, яка загострилася під час війни. З чого стартує і куди зрештою може привести державна думка?
Відповіді у статті «Законопроект №9103: шлюб незареєстрованих партнерів» шукав директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.