«Якщо в Україні всього 500 книгарень, то це означає, що близько 60 відсотків населення України не має доступу до книжки», — заявила президент Форуму книговидавців Олександра Коваль в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».
На її думку, однією з головних проблем українського книжкового ринку є відсутність інфраструктури для розповсюдження книжок. «Треба підтримувати не видавця, а споживача. Споживачеві має бути надана можливість повсюдного доступу до книжки», — вважає експерт.
Водночас успіх видавництв, котрі розповсюджують свою продукцію за допомогою пошти, свідчить, що українці готові купувати книги. «Це чудовий приклад того, що люди читають, готові платити за книжки гроші — треба лише зробити їм правильну своєчасну чітку пропозицію», — наголосила Олександра Коваль.
Внаслідок проблем з розповсюдженням, відзначила вона, тиражі українських книжок є незначними, що не сприяє динамічному розвитку ринку і бажанню книговидавців забезпечувати належний медійний супровід своєї діяльності.
«Тираж української художньої книжки — 2–3 тис. І, як випливає з досвіду ринку, — цього достатньо. Це сигналізує про те, що треба щось робити з розповсюдженням продукції та інформуванням споживача», — підкреслила Олександра Коваль.
Детальніше читайте в інтерв’ю Катерини Паньо з Олександрою Коваль у свіжому номері «ДТ».