UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна представить на Берлінале фільм про містера Джонса

Нова картина режисерки Агнешки Голланд "Містер Джонс" увійшла до конкурсної програми Берлінале-2019. Один із найвпливовіших кінофестивалів світу пройде у Берліні з 7 по 17 лютого.

Автор: Ірина Зубавіна

Берлін, лютий, фестиваль - ця словесна тріада вже давно стала звичною для кіноманів і синефілів усього світу. Берлінале незмінно один із найбільш помітних і показових кінооглядів планети, який багато в чому визначає тенденції сучасного кіно.

Українська складова на нинішньому Берлінале досить істотна. Саме на цьому фестивалі відбудеться світова прем'єра картини "Містер Джонс", - це копродукція, спільне виробництво України, Польщі, Британії.

Відома польська режисерка Агнешка Голланд звернулася до трагічних сторінок української історії, розповівши у своєму фільмі про валлійського репортера Гарета Джонса, який у 1933 р. знайомиться в Москві з журналісткою Адою Брукс і згодом дізнається про звірства сталінського режиму. Гарет Джонс вирушає на пошуки правди, починає своє розслідування злочинів більшовиків. Він ховається від спецслужб, потрапляє у драматичні життєві колізії, намагається відкрити правду про Голодомор в Україні 1933-го, про масові репресії, цензуру.

Рік тому стало відомо, що акторський склад цього проекту підсилять такі зірки як Джеймс Нортон і Ваннеса Кірбі. Робоча назва картини - "Гарет Джонс". Остаточна (нинішня версія) - "Містер Джонс". Бюджет, згідно з офіційними джерелами, - 262,2 млн грн. Зйомки відбувалися не тільки в Україні, а й у Британії (Шотландія), Польщі. Знімальний період стартував у березні 2018-го в українській столиці. Як кажуть творці стрічки, московські сцени знімали в Харкові.

Кадр із фільму "Містер Джонс"

Щодо кастингу. Він - інтернаціональний. Є британські актори, є українські й польські виконавці.

Режисерка Агнешка Голланд у різний час співпрацювала з Анджеєм Вайдою, Кшиштофом Зануссі. 1980-го її перший фільм "Провінційні актори" був відзначений на Канському кінофестивалі. Вона також лауреат премії "Золотий глобус". Серед її відомих картин - "Повне затемнення", "Дантон", "У темряві", багато інших. Агнешка Голланд підтримала українського режисера Олега Сенцова, якого незаконно утримують у колонії в Російській Федерації.

Крім того, на Берлінале, на європейському кіноринку, також буде представлений український стенд Ukraine Is Your Destination ("Україна - твій напрямок").

Ну, а фільм відкриття Берлінале-2019 - конкурсний фільм - "Доброта незнайомців" (режисер Лоне Шерфіг, Данія, Канада, Швеція, Німеччина). Уже на церемонії закриття покажуть картину, яка перемогла в змаганні і завоювала берлінського "Золотого ведмедя".

Оргкомітет фестивалю оголосив склад команди арбітрів основного конкурсу, на чолі якої - оскароносна актриса Жульєт Бінош (Франція). Решта членів високоповажного журі - кінокритик Джастін Чанг (США), актриса Сандра Гюллер (Німеччина), режисер Себастьян Леліо (Чилі), головний куратор секції фільму в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку - Радженда Рой (США) і актриса Труді Стайлер (Велика Британія).

Така чудова шістка тих, хто визначить долю Золотого і Срібних ведмедів 69-го Міжнародного берлінського кінофестивалю.

Втім, долю одного, почесного, призу вже вирішено. За повідомленнями прес-центру Берлінале, "Золотого ведмедя" за досягнення та внесок у кінематограф отримає британська кінозірка Шарлотта Ремплінг.

Головною інтригою кінофестивалю, звісно, лишається конкурс. Організаторам удалося сформувати для 69-го, перед'ювілейного, фестивалю достойну програму. Як стало відомо з офіційних повідомлень прес-служби Берлінале, до основної програми Competition увійшли 23 фільми, з яких 17 візьмуть участь у змаганні, решту покажуть поза конкурсом. У тому числі для 20 фільмів фестивальний показ стане світовою або європейською прем'єрою. Повну інформацію розміщено на офіційному сайті "Берлінале".

Серед картин, які змагатимуться за головний приз фестивалю, такі:

- кінематографічна адаптація роману Хайнца Струнка "Золота рукавичка" (режисер Фатіх Акін, виробництво - Німеччина, Франція);

- "Земля під моїми ногами" (режисер Марі Кройцер, Австрія);

- гендерна/лесбійська драма "Еліза і Марсела" (режисер Ізабель Койшет, Іспанія);

- сатира на суспільство, сповнене стереотипів, "Бог існує, її звати Петруня" (режисер Теона Стругар Мітевска, виробництво - Македонія, Бельгія, Словенія, Хорватія, Франція);

- "Милістю Божою" (режисер Франсуа Озон, Франція) з Мельвілем Пупо, Дені Меноше, Сванном Арло в головних ролях;

- "Я був удома, але" (режисер Анджела Шаленец, виробництво Німеччина, Сербія);

- "Казка про три сестри" (режисер Емен Альпер, виробництво - Туреччина, Німеччина, Нідерланди, Греція);

- "Піраньї" (режисер Клаудіо Джованнесі, Італія) - про проблеми "втраченого покоління", за мотивами роману Роберто Савіано;

- "Антологія міста-примари" (режисер Деніс Коте, Канада);

- "Синоніми" (режисер Надав Лапід, виробництво - Франція, Ізраїль, Німеччина) - трагікомічна головоломка пошуків ідентичності молодого ізраїльтянина, який вирушає в Париж, твердо вирішивши стати французом;

- "Системний збій" (режисер Нора Фінгшайдт, Німеччина) з Хеленою Ценгель, Альбрехтом Шухом і Габрієлою Марією Шмейде;

- "Час забирати коней" (режисер Ганс Петтер Моланд, виробництво -Норвегія, Швеція, Данія).

Китайська Народна Республіка увійшла в конкурс двома фільмами - це сімейна сага "Занадто довго, сину мій" (режисер Ван Сяошуай) і картина Чжана Імоу "Одна секунда" із Чжан І, Фань Вей.