Одна з найгучніших прем'єр 2015 р. - театральний арт-проект "Оскар і Рожева Пані" (за мотивами книжки Еріка-Емануеля Шмітта) - стала лауреатом нової театральної премії "Дзеркало сцени".
Наприкінці цієї вистави глядачі в залі традиційно крадькома витирають сльози. Славнозвісна історія про хлопчика Оскара, який пише листи до Бога, не полишає людей байдужими. У залі - багато vip-персон, знаменитостей. Театральний "гурт" презентують такі глядачі як драматург Наталія Ворожбит, режисер Максим Голенко, актори Анатолій Гнатюк, Ірина Ткаченко, багато інших. Деякі актори-глядачі дивляться цю виставу декілька раз - постійно налаштовуючись на катарсис.
Цього вечора - особлива подія. Церемонія нагородження вистави (на сцені Київського театру оперети, де й гастролював "Оскар"). Нагадаю: це незалежний арт-проект, створений митцями з Івано-Франківська, Києва, Харкова, інших міст. У головній ролі - актриса Ірма Вітовська. Художник проекту - Андрій Єрмоленко. Музика вистави - гурт "Океан Ельзи". Маленького Оскара (по черзі) грають івано-франківські школярі Владислав Балюк та Марко Кирильчук. Вистава передбачає благодійну мету: привернення уваги суспільства до проблем паліативної допомоги дітям.
Отже, за підсумками 2015 театрального року, режисер вистави Ростислав Держипільський отримав Спеціальний диплом лауреата премії "Дзеркало сцени", унікальну однойменну статуетку (авторська робота українського скульптора Валентина Осадчого). А також спеціальний грант на постановку нового театрального проекту вже у 2016 році (грант надано за сприяння відомого українського продюсера Олега Кохана, який цьогоріч виступив партнером премії).
Засновник премії - інформаційно-аналітичний тижневик "Дзеркало тижня. Україна". Серед експертів, які визначали виставу-переможця (розглядалися незалежні театральні арт-проекти 2015-го) - критики та журналісти, що відстежують театральний процес на шпальтах впливових періодичних видань і телеканалах: "Дзеркало тижня. Україна", "День", "Українська правда", "Театрально-концертний Київ", Перший Національний, ICTV.
За підсумками 2015 року, на території недержавного українського театру експерти найчастіше згадували такі проекти: "Stabat Mater" (Дениса Матвієнка та Едварда Клюга); "Театр переселенця" (Георга Жено та Наталії Ворожбит); "Мистецтво війни" (Влада Троїцького та Олексія Ботвінова).
Максимальну кількість голосів отримав український "Оскар". Нагородження якого римувалося у часі з недавньою церемонією "Оскара" у Лос-Анджелесі.
Тема двох "Оскарів" - українського й американського - стала родзинкою церемонії нагородження на сцені Київської оперети.
Зокрема, режисер-постановник Ростислав Держипільський (лауреат премії) зауважив:
- Це справді символічний збіг обставин: два "Оскара" впродовж доби - в Україні та за океаном! Звісно, це дві дуже різні історії. Але кожну з них супроводжує відчуття свята, якщо казати про перемогу вже нашої вистави в рамках театральної премії "Дзеркало сцени". Це надзвичайно важливо, що український незалежний театр бачить своє відображення у дзеркалі преси. Важливо також, що новому українському театру надають підтримку наші провідні ЗМІ. Зокрема, "Дзеркало тижня. Україна", як найавторитетніша і найвпливовіша газета України, що пропагує базові національні цінності, стверджує гуманізм та милосердя. Це також ідеологія й нашого "Оскара", який народжувався як незалежний проект у Івано-Франківську. Переконаний, що "Дзеркало сцени" вже з моменту свого старту стає однією з найавторитетніших театральних премій, адже намагається підтримувати щирі, творчі пошуки українських митців.
Тим часом "Дзеркало сцени" продовжує вдивлятись у театральні реалії та віддзеркалювати найкращі події, тренди, проекти, які претендуватимуть на цю премію за підсумками 2016 року. А найближчим часом - ім'я переможця у номінації "Відкриття театрального року-2015": тобто молодого режисера, котрому випаде честь поставити нову виставу на сцені оновленого Театру на Подолі (така ідея - спільна ініціатива художнього керівника театру Віталія Малахова та "Дзеркала сцени").