UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РЕАЛЬНОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ Є ЩОСЬ «ГЕРОЇЧНЕ»

Важко уявити життя сучасної людини без телебачення. Воно не тільки міцно й назавжди ввійшло в наше життя, але чимало й впливає на нього...

Автор: Ганна Соболевська

Важко уявити життя сучасної людини без телебачення. Воно не тільки міцно й назавжди ввійшло в наше життя, але чимало й впливає на нього. А тепер дійшло до того, що воно створює цю ж таки, аж ніяк не віртуальну, реальність. Поки що — як гру, адже йдеться про так звані реальні ігри, випробувані та популярні на багатьох зарубіжних каналах. З сьогоднішнього дня завдяки каналу «1+1» український глядач отримає можливість залучитися до реального телебачення у вітчизняному ефірі. «1+1» разом із ГРТ представляє суперпроект за назвою «Останній герой» — найдорожче шоу в історії російського й українського ТБ. За кордоном воно відомо під назвою «Той, хто вижив». Шоу вразило глядачів у Швейцарії, Іспанії, Італії, Німеччині, Аргентині, США і багатьох інших країнах. Тепер настала наша черга.

Глядач протягом 13 тижнів по суботах спостерігатиме, як 16 любителів пригод і гострих відчуттів — українці та росіяни, порівну чоловіків і жінок — виживають, граючи в робінзонів. Місце висадки російсько-українського десанту
екстремальників — незаселений острів архіпелагу Бокас дель Торо, що на кордоні Панами й Коста-Ріки. Завдання учасників — вижити! А для цього необхідно буде самим добувати собі їжу й воду, зжитися з місцевим кліматом, долати всілякі небезпеки у вигляді хижаків, отруйних плазунів і комах.

Останній герой, який пройде всі випробування — і фізичні, і психологічні (за умовами гри рада племені таємним голосуванням відраховує зі своїх рядів конфліктних і дискомфортних робінзонів), — отримає сто тисяч доларів.

Протягом 39 днів остров’янам доведеться відмовитися від особистого життя, роботи, сім’ї та інших благ цивілізації й виживати на очах публіки.

Подібні шоу реального телебачення, без сумніву, спровоковані невтримною жадобою видовищ сучасною публікою. При цьому гуманність і етичність цих публічних ігор не обговорюється. Адже усе відбувається чесно, на добровільних началах, при дотриманні обопільних інтересів: «героям» — гроші, учасникам — пригоди, спостерігачам — шоу.

Втім, за бажання можна побачити в даному проекті й сильне життєстверджуюче джерело: споглядаючи спроби співвітчизників вижити за екстремальних умов незаселеного острова, наш глядач, можливо, заразиться цим прагненням і використає у своєму реальному житті...