UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трагедія на «Курську»:

ПОГЛЯД З УКРАЇНСЬКОГО БЕРЕГА Телеканал СТБ знімає фільм, присвячений пам’яті офіцерів та мічманів, що загинули на атомоході «Курськ»...

Автор: Андрій Таран
ПОГЛЯД З УКРАЇНСЬКОГО БЕРЕГА

Телеканал СТБ знімає фільм, присвячений пам’яті офіцерів та мічманів, що загинули на атомоході «Курськ». Прем’єру призначено на 22-23 вересня — сороковий день з дня трагічних подій у Баренцевому морі.

Олександру Бєлову, автору фільма, вдалося першим серед українських журналістів роздобути список моряків — вихідців з України:

— Ми отримали цей список навіть раніше за російських колег і не заплатили жодної копійки. Офіцер з прес-центру Північного флоту не зміг представитися, але підозрюю, що це також був наш земляк, оскільки як тільки у нього запитали, чи є на підлодці вихідці з України, він одразу ж дав заздалегідь підготовлений список імен.

— Чому ви вирішили знімати цей фільм?

— Про цю трагедію багато писали, але багато речей залишилося поза кадром, тому що вся увага була прикута до самого човна і його технічних проблем. А люди залишилися знову «за бортом». До фільму увійдуть наші матеріали, відзняті у Мурманську, зйомки наших регіональних кореспондентів із Луганська, Дніпропетровська, Миколаєва і Криму, а також зйомки в Севастополі, оскільки половина всіх моряків — вихідці з України або там мешкали, або перейшли служити на Північний флот саме з Севастополя.

— Враховуючи те, що сигнал СТБ можуть виловити і в Росії, який резонанс може бути з російського боку?

— Ми про це не думаємо. Головне для нашої знімальної групи (а сюди входять режисер Олег Карнасюк і оператор Олександр Терновий) — не реакція російської влади на фільм. Ми хотіли відповісти на питання: що трапилося в Баренцевому морі, чому і що буде далі, особливо для сімей тих моряків, які загинули і тих, які залишилися служити на підводних та надводних човнах Росії.

— Як ви думаєте: кому буде цікавий ваш фільм, окрім рідних загиблих моряків?

— Ми спробуємо відповісти на запитання чи можлива подібна ситуація в Військово-морських силах України, чи є у нас рятувальні підрозділи, які можуть оперативно відреагувати на морську катастрофу нашого судна, зокрема, нашої єдиної підлодки. А це вже безпосередньо стосується українських збройних сил.

— Як ви думаєте, чи будуть перепони з боку російських властей в зйомках вашого фільму, чи вдасться вам зібрати повну інформацію про те, що сталося?

— Гадаю, що таких уже явних перешкод не буде. А якщо росіяни і захочуть щось приховати, то це їм навряд чи вдасться. Події навколо «Курська» — це не інцидент місцевого значення, який можна приховати, а трагедія світового масштабу, тут замішані і екологічні аспекти Північно-європейського узбережжя, і питання перебування російських кораблів у світовому океані, тому до «Курська» було привернуто увагу всього світу.

Розмову вів Андрій ТАРАН