Нова хвиля трагічних подій у центрі Києва повністю перекроїла карту поточних репертуарних та анонсованих культурних подій. У зв'язку з напруженою ситуацією в столиці, а також призупиненням роботи метрополітену київські театри скасовують вистави, а імениті зарубіжні гастролери заявляють про перенесення часу свого візиту до нашого міста. У березні не побачимо вистав МХТ імені Чехова, балету Бориса Ейфмана "Роден", вечора поезії Марини Цвєтаєвої (Чулпан Хаматова), німецького театру тіней etc.
У зв'язку з ескалацією бойових дій у центрі столиці багато театрів Києва заявляють про скасування або перенесення своїх репертуарних спектаклів. Подібні повідомлення з'явилися на офіційних сайтах Національного театру імені Лесі Українки, Київського академічного Молодого театру. Вимушено призупинив прокат вистав і репетиційний процес Національний театр імені Івана Франка. Як повідомив DT.UA народний артист України Олексій Богданович, керівництво театру розуміє, що життя акторів і режисерів може бути піддане ризику, адже за останні дні кількість жертв значно збільшилася. За повідомленням пана Богдановича, тимчасово призупинив репетиції спектаклю "Живий труп" Льва Толстого режисер із Севастополя Роман Мархоліа, повідомивши, що як тільки ситуація стабілізується, роботу відразу ж буде продовжено.
Усього тиждень тому до Києва приїжджав директор МХТ імені Чехова Ігор Попов з метою вивчити революційний контекст і переконатися в тому, що гастролі театру в Києві можливі. І навіть дав добро на прокат "Білої гвардії" на сцені екс-Жовтневого палацу, а також вистави "Свідок обвинувачення" з Ренатою Литвиновою - на сцені франківців. Однак трагедія 18 лютого змусила керівництво МХТ переглянути свої плани. Тепер гастролі театру Табакова перенесено на невизначений термін. Аналогічна ситуація - і з Санкт-Петербурзьким театром Бориса Ейфмана. На початку березня на сцені Національної опери планували показ балету "Роден". Але в останній момент теж вирішили перенести свої виступи в Києві до кращих часів. Нагадаємо, що сам маестро Ейфман мав намір ближче познайомитися з творчим колективом київського театру напередодні старту репетицій балету "Анна Кареніна".
Ще одне вимушене скасування. У київському Будинку офіцерів 3 й 4 березня планувався творчий вечір Чулпан Хаматової з читанням поезії Марини Цвєтаєвої. Як повідомив DT.UA організатор проекту Павло Облучков, "я не можу й не хочу ризикувати життям і здоров'ям своєї любимої Чулпан Хаматової. До того ж, Будинок офіцерів сьогодні не передбачає проведення творчих проектів". Нагадаємо, що трагічні події торкнулися й цієї будівлі в центрі Києва, тут знайшли свій прихисток багато поранених у вуличних зіткненнях.
У цей самий час, затамувавши подих, уся Україна стежить за телевізійними репортажами, у яких серед іншого і "картинка" затягнутої димом Національної музичної академії. Станом на
20 лютого ця будівля, на щастя, не піддалася серйозній небезпеці. Дим і вогонь були з внутрішнього двору, де підпалили шини. Як розповів DT.UA ректор Національної музичної академії Володимир Рожок, адміністрація всіма можливими способами намагається запобігти небажаним процесам усередині будівлі, вчасно вивезено цінні інструменти, документацію. "Будівля консерваторії - у самому центрі подій, - каже пан Рожок. - І ми опинилися під перехресним вогнем. Сьогодні у приміщенні консерваторії перебувають активісти Майдану. Але ми намагаємося переконати кожного в тому, що і будівля, і залишені інструменти - це культурні цінності, які потрібно охороняти й не піддавати жодним ризикам".
Днями було кілька заяв про тимчасове згортання проектів у зв'язку з трагічними подіями в Україні й від представників шоу-бізнесу. Студія "Квартал-95" заявила про перенесення на невизначений термін зйомок усіх своїх популярних проектів - "Вечірній квартал", "Вечірній Київ", "Розсміши коміка". Усі ці зйомки було намічено на березень. Як повідомляє прес-служба Володимира Зеленського, "точні дати зйомок визначать після стабілізації ситуації в Україні". У свою чергу, перенесено старт четвертого сезону вокального проекту "Голос країни. Перезавантаження", запланований на 23 лютого. За повідомленням керівництва каналу "1+1", "це перенесення - поки що на невизначений термін у зв'язку з подіями в країні". Нагадаємо, що серед тренерів "Голосу" - відомий український співак Святослав Вакарчук, який звернувся нещодавно до політиків і українського народу - з проханням про розсудливість, збереження миру й цілісності країни.
Такі самі нотки співчуття й тривоги за долю України останнім часом лунають у різних соціальних мережах - на офіційних сторінках відомих представників кіно та шоу-бізнесу. Зокрема, відомий російський актор Сергій Безруков написав у своєму мікроблозі, що нинішні події в Україні - це трагедія для будь-якої країни. "Тому важко дивитися Олімпіаду в Сочі, коли в Києві гинуть люди".