UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Скорпи» відлетіли. Легендарна група сказала Україні «здрастуй і прощай!»

Scorpions уже вшосте виступили в Україні. Були вони в нас і в 2007-му, і 2008-му. Проте зустріч легендарної групи в 2010-му нагадувала кінець світу: ажіотаж небачений!..

Автор: Володимир Веренчук

Scorpions уже вшосте виступили в Україні. Були вони в нас і в 2007-му, і 2008-му. Проте зустріч легендарної групи в 2010-му нагадувала кінець світу: ажіотаж небачений! Швидше за все, цікавість підігрів той факт, що Scorpions заявили про прощальні гастролі. От і злетіла до позахмарних висот вартість квитків в Україні. Вони були в кілька разів дорожчі, ніж на концерт цього туру в Європі і США.

У січні нинішнього року група справді оголосила про те, що залишає сцену. І анонсувала прощальне світове турне, яке стартувало 15 березня в Празі. Протягом року група також дала багато концертів у США і Латинській Америці, повернувшись у жовтні в Європу.

За словами засновника групи гітариста Рудольфа Шенкера, цей тур триватиме аж до 2012 року і, за попередньою інформацією, має завершитися концертом-закриттям уже легендарного фестивалю Wacken Open Air у Німеччині.

…Напевно, одному Богу відомо, чи буде справді це турне прощальним. Багато хто стверджує, що це лише піар-хід для приваблення аудиторії. Проте... Уважно слідкуючи за їхньою творчістю, я б цього не стверджував.

Першого листопада літаки з музикантами Scorpions приземлилися в київському аеропорту «Бориспіль». Уже з обіду біля VIP-термінала зібралася велика юрба шанувальників, що прибули з усіх куточків України і навіть Росії, щоб зустріти кумирів. Підготовка до цієї зустрічі тривала не один місяць.

Першим на українську землю ступив засновник групи Рудольф Шенкер. А пізніше прилетіли інші учасники Scorpions.

Музиканти були привітні, невимушено спілкувалися і роздавали автографи. Як зазначив вокаліст Клаус Майне, він не очікував такого теплого прийому і був приємно вражений.

Представникам ЗМІ музиканти розповіли про свій новий альбом, пісні з якого згодом прозвучали на концерті, про плани на майбутнє, а також поділилися враженнями про Київ, який їх завжди дивує.

Як уже згадувалося, квитки на концерт коштували дуже не дешево. Можна було знайти, звичайно, й більш доступні. Але я не певен, що за ті гроші вдалося б щось до пуття побачити.

Попри цінову політику, ажіотаж, пов’язаний із прощальним концертом, був помітний. Зал забитий під зав’язку.

Розігрівала подачу «основної страви» команда з Києва The Radiance — колектив, нічим не цікавий у музичному плані. Суміш heavy і thrash metal з явним «закосом» під Metallica не в найкращому прояві, пафос у поведінці музикантів — усе це просто розчарувало.

І вже о 21.00 «розігріта» юрба в залі щосили скандує «СКОР-ПІ-ОНС!». Прожектори гаснуть, на великому екрані, розташованому на задньому плані сцени, йде відеоряд з музичного фестивалю в Сан-Бернардіно (США) 1983 року, з колонок голос: Ladies and gentlemen, children of all ages! Welcome please, welcome, please SCOR-PI-ONS.

І ось... вони на сцені!

Першим номером — заголовна драйвова пісня з останнього альбому Sting In The Tail. Після неї — класичні речі: Make It Real, Bad Boys Running Wild, The Zoo, Loving You Sunday Morning, розбавлені інструменталкою Coast To Coast (тут на гітарі відзначився і вокаліст групи Клаус Майне).

Далі — повільний сет, в якому, зокрема, гарна пісня з останнього альбому The Best Is Yet To Come, а також легендарні балади Send Me An Angel, Holiday і Wind Of Change. Виступ супроводжується хоровим співом залу. І Клаус неодноразово спрямовує туди свій мікрофон.

Потім іще кілька «бойовиків», і четвірка музикантів іде зі сцени. Залишивши її в розпорядженні епатажного барабанщика Джеймса Коттака.

Дійство, що тривало 10 хвилин, називалося Kottak Attack. Джеймс, як завжди, зіграв барабанне соло, влаштувавши першокласне шоу. Крім цього, в нинішньому турне додався спеціальний відеоряд з відеопародіями на обкладинки альбомів Scorpions, в якому знявся сам Джеймс. Це виглядало кумедно і явно повеселило народ. Під кінець свого сольного виступу музикант привітав глядачів. Потім видерся на ударну установку і повернувся до залу спиною, показавши напис на футболці: Rock’N’Roll Forever (до речі, так називається останній сольний альбом його групи Kottak), потім, повільно стягнувши футболку, показав аналогічне татуювання на спині... Публіка в захваті.

І знову група в повному складі. Лунають перші акорди легендарної Blackout. Гітарист Рудольф Шенкер вийшов у спеціальній масці — точнісінько в такій самій, як на однойменному альбомі, — і з гітарою зі спеціально вмонтованою трубкою, з якої йде густий дим.

Невимовний захват викликають уже перші акорди однієї з найкращих пісень в історії групи — Still Loving You. Клаус Майне співав її разом із залом. І фінал — легендарне Rock You Like A Hurricane.

…Шанувальники, що стояли перед сценою, передали музикантам банер, з яким зустрічали їх в аеропорту. Музиканти розгорнули його «обличчям» до публіки. Кинувши ще кілька медіаторів і барабанних паличок, «Скорпи» відкланялися й пішли зі сцени, цього разу назавжди.

Легендарна група ще раз довела: попри вік, є ще порох у порохівницях. Енергетика концертів Scorpions неймовірна. Вона, як і раніше, втягує слухача в якийсь чарівний вир музики, емоцій, приголомшливого драйву. Це стан, якого не «спровокуєш» нав’язаними піарниками, «синтетичними» технологічними музичними «проектами». Це — живе... І, можливо, станеться диво, і музиканти продовжать своє прощальне турне на два-три роки, не забувши при цьому знову завітати в Україну? Адже легенди просто так не йдуть.

До речі

Гастролі Scorpions в Україні пройшли за сприяння агентства «Прем’єра». Підготовка залу МВЦ до концерту зайняла кілька днів. Над технічним устаткуванням сцени працювали понад 200 осіб. Техніку, що супроводжувала шоу, привезли з Німеччини. Технічний райдер Scorpions становить понад 60 сторінок. У Києві концерт могли оцінити близько 15 тисяч глядачів. Докладніше про групу див.: www.scorps.ru