Днями в Україні оголосили про запуск кінопроекту "Таразі. Прощання з пустелею" (сценарій Олександра Денисенка). Створенню фільму передуватиме так званий народний кастинг "Я - Шевченко". Його мета - виявити ідеальну кандидатуру на роль Тараса Григоровича.
Прихильники нової форми просування й формування майбутнього кінопроекту в захваті: адже актора вибиратиме народ!
Скептики можуть дорікнути: мовляв, режисерське бачення найважливіше, коли створюєш авторський фільм, бо всім глядачам догодити неможливо. До того ж "спортивні змагання" у зв'язку з Кобзарем викликають певні сумніви…
Скільки людей - стільки й думок. Утім, сценарист і режисер майбутнього фільму Олександр Денисенко зізнається DT.UA:
- Однозначно, виконавець головної ролі в нашому проекті має бути серйозним професіоналом, бо попереду дуже напружена робота. У фільмі Тарасові Шевченкові 43 роки. Тому й виконавець має бути відповідного віку - з урахуванням можливостей гриму й сучасних технологій. Тобто актору може бути від 30 до 50.
Наш кастинг передбачає кілька етапів. Перший - заповнення анкет. Далі - відповідні типажі відбиратиме кастинг-директор Алла Самойленко. Потім будемо спостерігати роботу головних претендентів на роль - у кадрі. І тільки після цього запропонуємо на вибір кілька імен. Переможця, тобто виконавця головної ролі, оберуть українці.
- Фільм зніматимете у співдружності з Казахстаном. Власне, для Казахстану буде окрема кіно- чи телеверсія?
- Це фільм на 12 серій. Якість майбутнього серіалу має бути дуже висока, аби його придбали різні країни світу. Уже й нині, приміром, посол Індії зацікавлений у тому, щоб "Прощання з пустелею" показали індійським глядачам.
- Зрозуміло, що майбутній фільм передбачає цікаві натурні зйомки…
- Так, це і Казахстан, і Україна - зокрема Одеса й Херсонщина. Передбачається багато локацій. Коли я писав сценарій, то взяв за основу щоденник Тараса Григоровича, його листи. Наш фільм - про останні два місяці його перебування в Казахстані. Про історію звільнення, яка "могла би бути". Казахська сторона дуже підтримує Україну у проекті.
Перший знімальний період плануємо розпочати вже цієї весни. А завершаться зйомки, скоріше за все, восени. До кінця жовтня маємо відзняти весь матеріал. Реліз картини планується на 2017 рік.
- Що скажете про бюджет проекту?
- Фільм створюється за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальний бюджет - 44,8 млн грн. З них половина - внесок держави. Другу половину надають копродюсери - "Інсайтмедіа продюсерський центр", "Одеська кіностудія", а також Sky Production (м. Алмати), яка й забезпечуватиме зйомки на території Казахстану.
- В одному з інтерв'ю ви свого часу казали, що, можливо, запросите на роль Тараса Шевченка Остапа Ступку…
- Якщо Остап захоче брати участь у нашому кастингу - значить, братиме. Не захоче - не братиме. З того моменту, коли я казав про можливість участі Остапа у фільмі, минуло вже три роки. І тоді не передбачалась участь Казахстану. Не було також кандидатів з Польщі на інші ролі.
До того ж кастинг є кастинг. І у процесі відбору можуть з'явитись інші цікаві кандидатури. Зокрема Петро Панчук, Євген Нищук… Або зовсім невідомі нам актори.
Загалом, перед виконавцем ролі Тараса Шевченка стоїть надзвичайне завдання: він має випромінювати магнетизм. Це повинен бути актор-пасіонарій. Згадайте, які актори раніше грали в кіно Тараса Шевченка? Сергій Бондарчук (до речі, мій учитель) у фільмі Ігоря Савченка. Іван Миколайчук у фільмі "Сон", який зняв мій батько.
Варто також додати, що оператор-постановник майбутнього фільму - Ярослав Пілунський ("Вій" (2014), "Брати. Остання сповідь"). Художник - Ігор Філіппов ("Гніздо горлиці", "Іван Сила"). Продюсери проекту - Володимир Філіппов, Андрій Суярко і Алла Овсяннікова.