UA / RU
Підтримати ZN.ua

Pink Floyd і вогняний вітряк

Знаковою і, мабуть, найбільш значущою музичною подією літа в Києві обіцяє стати липневий концерт «Pink Floyd» Роджера Уотерса (НСК «Олімпійський»)...

Автор: Ольга Стельмашевска

Знаковою і, мабуть, найбільш значущою музичною подією літа в Києві обіцяє стати липневий концерт «Pink Floyd» Роджера Уотерса (НСК «Олімпійський»). Давно заведено говорити, що це музика, яка «раз і назавжди змінила світ»

Щоб задовольнити українських слухачів-глядачів, які так довго чекали цього концерту, Роджер Уотерс підготував шоу на дві частини. У першому відділенні – програма «In the flesh», до якої увійшли матеріали з різних альбомів Pink Floyd (найкращі речі з «Animals», «Wish you were here» і «The final cut», композиції з сольної творчості Уотерса після Pink Floyd: «Amused to death» і «The pros and cons of Hitchhiking»).

Друга частина концерту — особливий подарунок меломанам: буде повністю виконано альбом «The dark side of the moon», який визначив розвиток світової рок-музики. Можна сказати, що культ Pink Floyd сформувався саме після виходу «The dark side of the moon». «Я досі люблю грати цю музику, — каже Роджер Уотерс. — Згодом музичні твори набирають традиційної форми. Мені здається, дуже важливо, щоб вони звучали так, як були написані в оригіналі».

Альбом Pink Floyd «The dark side of the moon» вийшов 1973 року і відразу ж завоював світове визнання за успішну комбінацію прогресивної музики, філософських тем, сюжетної лірики та нових звукових вирішень. Завдяки всього одній платівці згодом з’явилося кілька музичних напрямів — психоделіка, арт-рок, прогресив-рок, електроніка — і було задано найвищі стандарти музичної культури, яка зароджувалася.

«The dark side of the moon» досяг вершин популярності й комерційного успіху, ставши одним із найбільш купованих альбомів у світі. У чартах Billboard Top 200 платівка займала верхні рядки рекордних 15 років. У 2003 році «The dark side of the moon» посів перше місце у списку найпопулярніших альбомів світу за даними журналу Billboard Pop Catalog. 2004 року платівка розходилася у кількості 8 тис. штук за тиждень. Відповідно до статистики, один із 14 жителів США віком до 50 років купує цей диск.

Під час концерту Роджера Уотерса будуть використані удосконалені широкомасштабні відеопроекції, особливі спецефекти для створення відчуття повного звукового занурення і спеціальна акустична настройка потужності звуку, відтворена з допомогою 360-градусної системи квадрофонічного звучання, покликаного розширити простір звуку до 3D-технологій. Ексклюзивний елемент шоу — піротехнічна установка у вигляді вогняного вітряка, який, ніби ранкове сонце, має підніматися над сценою у фіналі концерту. Дизайн світла і сцени — «Групи F» Марка Фішера, відомого як дизайнер знаменитого шоу Уотерса Стіна в Берліні 1990 р. і недавнього відкриття та завершальної церемонії Туринських зимових Олімпійських ігор. У столицю України прибудуть два вантажних «Боїнги», на борту яких – вісім фур із апаратурою, ще п’ять фур доставлять до місця концерту наземним транспортом.

Гонорар артиста не розголошується, але організатори запевняють, що це суми із шістьма нулями (дорожчого гастролера в Києві ще нібито не було). Бюджет шоу «Пінк Флойд» перевершив навіть візити в українську столицю таких знаменитостей, як Стінг, Лучано Паваротті, Хосе Каррерас та Енріке Іглесіас. Концерт для тих, хто виріс на цій музиці (а також для тих, хто тільки планує з нею знайомитися), представляють у Києві UMС і компанія «Союз-Віктан». Очікується, що 35 тис. осіб 8 липня стануть свідками справжнього європейського шоу.

Нагадаю, історія знаменитої групи почалася в одній зі шкіл Кембриджа. 1966 року Роджер Уотерс, Нік Мейсон, Рік Райт і Сід Баррет створили групу Pink Floyd Sound (для назви було взято імена двох блюзових музикантів — Пінка Андерсона та Флойда Кансіла). Після того, як пішов Барретт (його замінив Девід Гілмор), Роджер став головною творчою складовою колективу, створивши альбоми, визнані класикою світової музики: «The dark side of the moon» (15 років у Billboard 200), «The wall» (23 рази відзначений платиновою нагородою від Американської асоціації звукозапису), «Animals», «Wish you were here» і «The final cut».