Прикмета міста — новобудови |
Неважко помітити, що саме благодатної осінньої пори більшість міських громад воліють відзначати дні міста. За давньою традицією тоді ж прийнято й справляти весілля. Втім, ці два дійства можна об’єднати, як це зробили в Броварах. Тут у числі інших масових заходів, присвячених Дню міста, організатори святкувань провели парад. Не військових, а молодих сімей.
День міста в Броварах пройшов весело і святково. Його організатори потурбувалися про те, щоб броварчанин будь-якого віку знайшов собі заняття до душі. Любителям мистецтв — концерти фольклорних, дитячих колективів, художньої самодіяльності. Шанувальникам спорту — легкоатлетичні пробіги, змагання, фінал кубка міста з боксу. Людям хазяйновитим — виставка промислових товарів місцевого виробництва, святковий ярмарок. А ще конкурси перукарів, краси, ігри, дискотеки — тільки встигай побувати скрізь.
Основні події свята розгорнулися на стадіоні «Спартак». Меру міста Віктору Антоненку було з чим вийти цього дня на урочисту зустріч зі своїми виборцями. Адже за два роки місцевому самоврядуванню вдалося розрахуватися з усіма боргами міського бюджету. За цей же час число безробітних, зареєстрованих у центрі зайнятості, скоротилося з трьох тисяч до 900 чоловік. Зникли довгобуди, перетворившись на підприємства чи житлові корпуси. Місто — одне з кращих у рейтингу інвестицій серед населених пунктів Київщини, у його підприємства вкладено близько 30 млн. доларів. Для вирішення особливо гострих проблем мерія зробила низку неординарних кроків. Скажімо, для забезпечення пільг для ветеранів знайшли радикальний вихід — придбали автобус, який тепер перевозить по місту пасажирів пільгової категорії. А незабаром на таких же умовах ветерани зможуть їздити за маршрутом «Київ — Бровари». Напередодні свята максимальну кількість соціально незахищених людей було забезпечено газовими плитами і колонками. Ветерани (із тих, хто не має телефонів) одержали від міської влади мобільники. До Дня міста його жителі отримали подарунок — стала до ладу друга черга центральної площі, закінчено зовнішні роботи будинку адмінспоруди, і незабаром для зручності населення тут функціонуватимуть основні міські служби, поки що розкидані в різних районах міста. І ще один сюрприз очікував броварчан. На свято їх запросила міська газета — перший номер «Броварської панорами» вийшов напередодні урочистостей.
Урочистості стали приводом відзначити і той факт, що місто Бровари з його промисловими підприємствами, культурним потенціалом відоме далеко за межами України. Цими днями можна було почути англійську, французьку, польську, вірменську мови. Річ у тім, що сюди прибули представники міст-побратимів із Фонтене-су-Буа (Франція), Сілламяє (Естонія), Щолково (Росія), Слуцька (Білорусь), Рокфорда (США), Спітака (Вірменія). Міжнародні зв’язки з містами різних країн взаємовигідні й постійні, про що свідчать спільна виставка художників України та Франції, поїздки місцевих художніх колективів до Естонії, проживання закордонних гостей у тутешніх сім’ях й інші приклади. Тут охоче переймають закордонний досвід, та й гостям є чого повчитися. Наприклад, Бровари стали експериментальним майданчиком у створенні спеціальної соціальної служби сім’ї, метою якої є підтримка сімейних форм виховання, запобігання розпаду сімей і передача дітей в інтернати. У місті чудові спортивні, педагогічні традиції, школи й дошкільні заклади працюють за новими методиками, впроваджують експериментальні програми.
Вітаючи земляків зі святом, мер міста Віктор Антоненко зауважив, що броварчани стали частіше усміхатися, і він хотів би бачити якнайбільше таких усміхнених людей, котрі радіють життю й упевнені у майбутньому. «Нехай тих, хто усвідомив себе господарем життя, буде дедалі більше в нашій Україні», — сказав він.