UA / RU
Підтримати ZN.ua

Норштейн вирушить у ювілейне плавання на «Принцесі Дніпра»

Уже з 24 вересня лаштується в далеке плавання один із найпопулярніших кінофестивалів в Україні — «Крок».

Автор: Любов Журавльова

Уже з 24 вересня лаштується в далеке плавання один із найпопулярніших кінофестивалів в Україні - «Крок». Цього разу на борту теплохода «Принцеса Дніпра» буде представлена велика анімаційна програма, не обій­деться й без зіркових гостей із Росії та Америки.

Справді, Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «Крок» уже друге десятиліття на плаву! Здається, йому не страшні жодні шторми. Хоча за цей час (а розпочиналося все 1989 року) які тільки катаклізми не стрясали не лише світ кіно, а й весь світ. Кризи змінювали революції, а революції - кризи… Однак світ анімації жив, виживав. Як міг! Ось і цього разу планується серйозний марафонський заплив на теп­ло­ході «Принцеса Дніпра» з прадавнього Славутича в Чорне море.

Організатори кажуть, що на нинішньому фестивалі «Крок» у програмі буде презентовано 130 анімаційних фільмів із 37 країн! Тобто і професійному журі, і просто гостям буде з чого вибирати. Тим паче що далеко не всі пропозиції могли вміститися в «порт­фель фестивалю»… Адже в наш оргкомітет 50 країн подали аж 800 фільмів! І всі ці стрічки вибирали серйозні фахівці на чолі з режисером Михайлом Алдашиним. Тішить, що й Украї­на все-таки знімає анімацію… Принаймні від нашої країни до конкурсу ввійшли відразу шість фільмів (від режисерів Анатолія Лавринишина, Олександра Шмигуна, Наталії Скрябіної, Катерини Чепік, Оксани При­щепи, Сергія Руденка).

Утім, цікавий цього року не тільки конкурс. Очікуються захоплюючі майстер-класи. Так, нинішнього року на «Крок» спеціально прибуде знаменитий американський продюсер Макс Ховард (США), власник консалтингової компанії Max Howard Consulting Group, творець багатьох фільмів студії Disney, член Британської академії телемистецтва. Він виступить із доповідями на теми «Створення ефективних сценаріїв повнометражних мультфільмів» і «Світовий досвід та ко-продукція у виробництві анімаційних фільмів». Буде також шанований гість із Єгипту - Мохаммед Газала, який представить і проаналізує спеціальну програму, присвячену 75-річчю африканської анімації.

За десять фестивальних днів відбудеться багато цікавого. Родзинка нинішнього «Кроку» - ювілейна ретроспектива Рома­на Абелевича Качанова - творця Чебурашки і Крокодила Гени. Великому майстру мультиплікації нинішнього року 90. Багато глядачів знайомі з творчістю цього радянського режисера-мультиплікатора, одного із засновників російської лялькової (об’єм­ної) мультиплікації. Він і режисер, і сценарист, і художник-пос­тановник мультиплікаційних фільмів. Принаймні назви самі за себе говорять - «Рукавичка», «Чебурашка», «Таємниця третьої планети».

У рамках нинішнього «Кро­ку» пройде ще одна ювілейна ретроспектива, присвячена Ірині Гурвіч. Цьому легендарному мультиплікаторові у 2011-му - 100 років. А народилася Гурвіч на Вінниччині. Багато хто запа­м’ятав і полюбив десятки її картин, серед яких «Кит і кіт», «Про смугасте слоненя», «Плутанина», безліч інших. Багато добрих слів почує в ці дні й Гаррі Бардін, - уславленому аніматору 70…

…До речі, є ще один чудовий інформпривід у рамках «Кроку». І знову 70-річчя. Цього разу у видатного аніматора сучасності Юрія Норштейна (він, як відомо, почесний президент фестивалю). Якби існував лише його «Їжачок у тумані», то місію анімації було б виконано!

Отже, плавання попереду захопливе, творче, насичене.