UA / RU
Підтримати ZN.ua

На екранах — дежавю. 2007-го у кінопрокат повернуться Рязанов і Рембо

Не тільки «Спекою» характеризуватиметься кінопогода найближчих тижнів в українському прокаті. Прийдуть і заморозки, коли вийдуть картини так званої різдвяної тематики (зокрема «Чорне різдво»)...

Автор: Надія Куприненко

Не тільки «Спекою» характеризуватиметься кінопогода найближчих тижнів в українському прокаті. Прийдуть і заморозки, коли вийдуть картини так званої різдвяної тематики (зокрема «Чорне різдво»). Буде і сльота — у новому рязановському фільмі про казкаря Андерсена. І, зважаючи на все, від усієї цієї негоди повстануть із мезозойських ер навіть динозаври — у новорічному хіті «Ніч у музеї». Про ці та інші стрічки — у новорічному бліцкіноекскурсі.

Напередодні свят на екранах уже зійшла зірка «Ерагона», що його виніс на суд глядачів режисер Стефен Фангмеєр. Цю добру й жалісливу історію такого собі хлопчика-обранця, а також його дракона психологи рекомендують для сімейного перегляду. Адже іноді навіть дракони на кіноекрані створюють глядачеві більший релакс, ніж політики на телеекранах. А тут у містичних лісах Алаганзії Ерагон знаходить яйце дракона — дивовижного виду, який уже вважався вимерлим. Згодом герой довідується про свою особливу місію. Він, виявляється, ще й наїзник драконів, здатний звільнити свою країну від чаклунства злого короля Галбатроїкса. Ельфи, гобліни, дракони та інші містичні тварини (плюс нескінченні пожежі) — усім цим насичена сага про Ерагона.

Ще одне кінофентезі — вже від російських казкарів. Аж ніяк не новорічна історія про чергового «обранця» — тепер уже слов’янської крові. Картина режисера Миколи Лебедєва «Вовкодав» створювалася довго й важко — років чотири. І тільки наприкінці 2006-го продюсери вирішили кинути рукавичку «Вартам»: чиє фентезі збере більшу касу? У «Вовкодава» немає прямої телевізійної залежності від жодного конкретного телеканала (як у випадку з «Вартами» або «Піраньєю»). Рекламну кампанію, яка, за деякими даними, коштувала 8 млн. дол., вирішили розділити між трьома російськими телемонстрами — «Першим», «Росією» і НТВ. Тепер чекатимуть на результати. Нагадаю, що плід уяви письменниці Марії Семенової — Вовкодав — вирушає в нелегкі мандри в супроводі свого супутника Нелетючого Миша, щоб розправитися із Людожером, який знищив його рідне село Сірих Псів. І розправився. Причому жорстко. У «Вовкодава», до речі, буде й телепреамбула — багатосерійний «Молодий Вовкодав». Тож давити йому й не передавити...

Туманне позаминуле воскресло на екрані буквально вчора, коли стартувала прем’єра комедії Шона Леві «Ніч у музеї». Бен Стіллер у цьому фільмі грає недбалого охоронця в музеї природознавства. З усією притаманною йому чарівністю і трюкацтвом він улаштує глядачеві ніч, сповнену хаосу, веселощів... і кістяків динозаврів. Якщо в Рязанова у «Гаражі» муляжі тварин, на щастя, не ожили, то в Леві (автора недавньої розв’язної «Рожевої пантери») мамонти розтопчуть укриту легким сніжком міську площу — і це тільки дещиця!

Ну а якщо глядач мав необережність (або ж велике щастя) улаштувати собі відпустку під час новорічних свят, то вже в наступному фільмі Кемерон Діаз, Кейт Вінслет, Джуд Лоу і Джек Блек розкажуть і наочно продемонструють, чим безпосередньо може закінчитися безневинний відпочинок… На цю тему фільм Ненсі Меєрс «Відпустка за обміном».

Якраз на Новий рік, 1 січня, екрани обплутає «Павутиння Шарлотти» — картина режисера Гері Вініка. Ця стрічка розвиває славну традицію світового кінематографа дати можливість поговорити на екрані не лише героям-телепням (у сімейних комедіях), а й різним свійським тваринам. А оскільки наближається рік Свині, то й насолоджуйтеся текстами поросяти-недоука Вілбура. Він далекий від пасажу мачухи з казки Шварца «Яке казкове свинство!». Цей персонаж разом із павучихою Шарлоттою намагається творити добро завдяки власним можливостям. В американській прокатній версії павучиху Шарлотту озвучила Джулія Робертс. Головні ж ролі в картині зіграли Дакота Фаннінг, Бо Бріджес, Опра Вінфрі.

Після новорічних свят — 18 січня — на екранах станеться «Дежавю». Герою Дензела Вашингтона буде надано можливість подорожувати в часі з метою розслідувати причину вибуху на новоорлеанському поромі. А герой актора, у свою чергу, скористається наданою йому можливістю, щоб, відповідно до законів жанру, знову закохатися у свою дівчину з минулого.

У середині січня режисер Нік Кассаватес потішить публіку цілим сузір’ям популярних акторів у фільмі «Альфа Дог». У проекті задіяні Брюс Вілліс, Шерон Стоун, Джастін Тімберлейк, Емілі Хірш, Домінік Свейн, Чаріті Шеа, Гізер Волкіст... Загалом — усі аромати в одному флаконі.

Ще минулого року картина була заявлена в реліз-планах вітчизняних дистриб’юторів. Але історія, викладена у фільмі, базується на реальних подіях, а тому життя постійно привносило у знімальний процес власні корективи. Прототипа головного героя — невловимого Джесі Джеймса Голлівуда — нещодавно заарештували й доставили під конвоєм у штат Каліфорнія, де на нього чекав електричний стілець... У його ситуації сподіватимешся лише на диво.

Хоча дива (особливо під Новий рік) — річ очікувана. Тому не варто дивуватися тій обставині, що історію Гоголевого «Вія» творці фільму «Відьма» перенесли чомусь... до сучасної Америки. Велика і чудодійна сила іноземних інвестицій, і ось — Чернець Хома трансформується на тусовочного журналіста Айвана. Цей ловелас на превеликий жах аматора письменства намагається зав’язати стосунки з тією самою... нечистою силою.

Творці «Відьми» виявилися настільки самовпевненими, що позиціонують свій витвір як «перший російський фільм жахів». Невже вперше буде страшно? А «перебудовне» кіно, а Ейрамджан із Кокшеновим і Крачковською хіба не вселяли справжній жах?

А тепер про новорічний подарунок. Він буде без упаковки. Бо не вистачить стрічечок. Через багато років на екрани повертається, на екрани повертається... Повертається Сильвестр Сталлоне. Не надто затребуваний новим кінопоколінням Слай знявся у картині «Роккі Бальбоа». Це його бенефіс. Він виступив і автором сценарію, і режисером, і, звісно, виконавцем головної ролі.

Роккі Бальбоа — боксер із великим нереалізованим потенціалом. Коли настає час проявити себе повною мірою, Роккі-Сталлоне, безперечно, скористається такою нагодою. Перші критики виявилися нещадними до спроби Сталлоне знову ввійти в ту саму річку, і вже охрестили картину «смертельно нудною».

Зате не нудно буде у «Чорне Різдво» — це справжній хорор. Ідеться про римейк фільму тридцятирічної давності, що породив цілий субжанр заокеанського кіно. У таких «різдвяних» кіноісторіях, звісно, все погано, все страшно, все кітчево, все жахливо, є трупи... Цікаво тільки, навіщо тоді відзначати на екрані світле свято, якщо простіше обмежитися Хеловіном?

І, нарешті, про істинно новорічного кіноказкаря. Про Ельдара Олександровича Рязанова. Він двічі відзначиться у ці свята. Як постановник римейка «Карнавальна ніч-2» із Альоною Бабенко, Сергієм Маковецьким та Інною Чуриковою (на телебаченні). І як філософ — у фільмі «Андерсен. Життя без любові». Фільм, звісно, про долю і творчість Ганса Крістіана Андерсена. Хоча основою оповіді стали життєві перипетії знаменитого казкаря, — картина не є суто біографічною. Реальне життя та історії у його казках химерно переплелися у кіноромані Рязанова. Андерсена зіграв дуже популярний у Санкт-Петербурзі актор Сергій Мігіцко.