Микола Гоголь один із тих письменників, який здобув визнання не тільки в Україні і Росії, а й в усьому світі. Ще за життя багато хто вважав письменника божевільним, але більшість його творами захоплювалися і захоплюються. Для літературознавців і вчених Гоголь дотепер залишається загадкою: у ньому переплелися набожність і містицизм. Таким поєднанням особистих рис його можна порівняти хіба що тільки з Булгаковим.
Через століття прозаїк Микола Босак спробував розгадати таємниці великого письменника і присвятив 200-літтю з дня народження М.Гоголя свою книжку «Остання загадка Гоголя». Текст викладено в оригінальній формі листів Миколи Васильовича до якоїсь пані. Та насправді ці листи — витвір Босака.
Щоправда, у ХIХ столітті в Петербурзі були опубліковані справжні листи письменника під назвою «Выбранные места из переписки с друзьями». В них Гоголь пояснював, чому не вийшов 2-й том «Мертвих душ». «Выбранные места...» викликали бурхливу критику, що завдало непоправного удару Миколі Васильовичу. Пізніше він писав: «Здоровье мое... потряслось от этой для меня сокрушительной истории по поводу моей книги... Дивлюсь сам, как я еще остался жив».
Що ж до «Останньої загадки Гоголя», то лише сама назва вже привертає увагу читача. Стиль викладу повторює гоголівський. Автор відтворює філософію життя письменника та стосунки з відомими вже на той час Пушкіним, Шевченком, Бєлінським. Та чи вдалося авторові розгадати загадку?
Приваблює дизайнерське оформлення та ілюстративне рішення. Тому книжка може стати непоганим подарунком.