UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майбутнє Донбасу — на Гогольfest'14

В самій програмі мають відбитися творчі процеси, всередині яких перебували фестивальні активісти під час роботи школи-резиденції Гогольfest

Автор: Катерина Константинова

Десять днів триватиме в Києві 7-й Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest (до 21 вересня). Місце зустрічі - завод металоконструкцій на вул. Інженерній у районі метро "Видубичі".

Як відзначають організатори, нинішнього року Гогольfest вирішив трохи змінити концепцію. Вперше за
7 років існування проекту його програма складалася не за рік (і навіть не за кілька місяців), а всього за кілька днів до відкриття.

Річ у тому, що в самій програмі мають відбитися творчі процеси, всередині яких перебували фестивальні активісти під час роботи школи-резиденції Гогольfest (із 6 серпня по 10 вересня). Їхні пошуки, ідеї, відкриття, інновації впродовж десяти днів і будуть відображені в різних напрямах роботи Гогольfest.

Навчально-виробничий комплекс на території колишнього заводу металоконструкцій на Видубичах теж перетворюється на простір фестивального перформансу. У цьому просторі - літературні програми, хореографічні, кінопрограми, школа документалістики. Є навіть такі відгалуження, як еко-програма, дизайн одягу, волонтерська школа.

Організатори Гогольfest відкривають 4 фестивальних музичних майданчики: велика концертна сцена, клубна сцена, сцена академічної музики, вулична сцена.

Що ще? У просторі фестивалю можна придбати вироби українських майстрів: одяг, аксесуари, елементи декору. Великого значення надають організатори й освітнім програмам. Сам Троїцький каже, що нинішнього року фестиваль особливо важливий, оскільки треба думати про "завтра", про людей, які повертаються з війни, зі Сходу: "Якщо вони повернуться в "совок", то буде ще страшніше, ніж раніше".

Багатьох зацікавить і майстер-клас із арт-терапії, його проводять волонтери та актори під керівництвом ізраїльських фахівців Лімор Амір і Ракель Ротштейн. Це спроби терапевтичної клоунади.

Природно, найважливіша складова проекту - театральне мистецтво. У програмі значаться сценічні проекти з Франції, Іспанії. Україна також представлена цікавими роботами. Наприклад, візуально-музично-драматичний спектакль "Гамлет. Вавилон" від режисера Дмитра Костюминського. А Троїцький, натхненник і куратор проекту, презентує півгодинний тизер до своєї нової сучасної опери "Коріолан" на основі трагедії Шекспіра.

Іспанський театр Che y Moche презентує в Києві спектакль El Funeral (режисер Хоакін Мурільо). Анонс попереджає: "Ви запрошені на вечірку, щоб почути розважальну й несамовиту розповідь про довге життя з допомогою музики, яку він любив".

Французи представляють на великій театральній сцені проект "RESIST(R)ANCE Резист(р)анс у Києві-2014" (режисер Патрік Фраде). Девіз цього проекту: "Творити - значить, чинити опір, чинити опір - значить, творити".

З українських сценічних одкровень - спектакль Троїцького "Собача будка. Вид зверху. Вид знизу". Новий драматичний театр на Печерську продовжить свої вправи над романом Достоєвського і представить "Страсті за Ідіотом" (режисери Ганна Сергєєва та Ольга Ларіна). Театр "Публіцист" із Харкова на камерній театральній сцені зіграє "Мобі Дік" (режисер Ганна Онищенко). А ще один сценічний привіт із Харкова - "Так, мій фюрер": це театр DeFacto, режисер Роза Саркісян.

Із Чернігова доставлять "Стільці" Ежена Іонеско: постановка Молодіжного театру, режисер Євген Сидоренко.

Особливу увагу театралів має привернути перформанс про минуле і майбутнє Донбасу - "Глибинні мрії". Цей проект створений американським режисером українського походження Вірляною Ткач спільно із Сергієм Жаданом. Сама історія - записи розмов із молодими жителями Донбасу: цікаво, що ці записи зроблено ще "до війни" - у жовтні 2013-го.

(Докладніше про проекти Гогольfest'14 - //gogolfest.org).