Ось і дочекалися ми нового роману від одіозної Люби Клименко, і вже неважливо, хто саме ховається за цим псевдонімом — Забужко, Роздобудько, а чи сам Юрко Винничук: адже таких книжок, у яких за художньою формою несподівано виявляєш «практичне» наповнення, донедавна справді бракувало. Так, цей роман написаний у формі «посібника з ловлі чоловіків» і адресований нашому любому жіноцтву, — втім, вельми корисний і для чоловіків. Чому? Та тому, що в ньому скандально відома «спеціалістка з сексуальних наук» ділиться власним досвідом, як саме вполювати чоловіка і які вони взагалі в нас бувають. Виявляється, різні, наче тваринки в зоопарку.
Здавалося б, давно відомо, що «всі чоловіки — козли», але в романі «У світі твар… пардон!.. мужчин» Люби Клименко представники чоловічої статті препаровані більш ретельно, без феміністського надриву і бабської необ’єктивності. Себто розглянутий цей підвид гомо сапієнс любовно і навіть пристрасно. А як може бути інакше у відомої авторки таких п’янких романів, як «Пор’ядна львівська пані», «Великий Секс у Малих Підгуляївцях» і «Paloma Negra»? Тож чоловіки в Люби Клименко розподіляються за їхнім ставленням до життя і кохання. Всього в романі їх близько десятка, але головні — це чоловік-лев, чоловік-павич, чоловік-зозуля, чоловік-зайчик і навіть чоловік-ящірка. Кожна з класифікацій супроводжується повчальним розділом про співжиття авторки роману з цим типом чоловіка, а також описується її багатостраждальний досвід співіснування з «обожнюваним свекрушищем Розалією Романівною Бардзолєпою» як неминучим підвидом сімейного бестіарію.
Загалом, цікавих порад щодо того, як краще «захомутати», «зловити» і «приручити» той чи інший підвид чоловіка-тваринки, в романі до біса, і всі вони не менш практичні, ніж класифікація піддослідних екземплярів. Більше того, деякі умовиводи Люби Клименко не позбавлені, прости Господи, геополітичного сенсу й резону! Наприклад, наприкінці роману авторка доходить висновку, що для України характерний лише такий підвид сучасного гомункулуса, як «чоловік-горобець». Це, мовляв, практичний і неагресивний тип мужчини, який на передову не рветься, натомість усе в хату тягне, немов у засіки Батьківщини. А ще, виявляється, це найпопулярніший типаж як у каталозі претендентів на жіноче серце, так і на місце в історії повсякденності. «В еміграцію вирушають морські котики, коні, ящірки, леви, тому їх в Україні й менше, — відзначає авторка. — А вдома лишаються горобчики. Тому Україна — країна горобців».
Зрештою, як дізнаємося з роману, бути щасливою жінкою — це ціла наука, і осягати її треба без відриву від виробництва. А вже чоловіків слід любити такими, якими вони створені матінкою-природою, і тому завдання Люби Клименко наразі просте: вона вчить жінок, як саме перетворювати одвічну боротьбу протилежностей на зручну форму співіснування статей. Ну, а в житті ця форма буває різна: від родини і службового роману до адюльтеру й любовного трикутника. Головне — вчасно розібратися, якого птаха ти хочеш вполювати, щоб життя не перетворилося на передачу «У світі тварин».