UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київська влада виселяє музикантів і композиторів

Під загрозою виселення опинилися видавництво «Музична Україна», Національний всеукраїнський музичний союз та Київська організація Національного союзу композиторів України...

Під загрозою виселення опинилися видавництво «Музична Україна», Національний всеукраїнський музичний союз та Київська організація Національного союзу композиторів України. Міська влада відмовилась здавати в оренду площі для «Музичної Україні» і різко піднімає ставки оренди для творчих спілок.

На думку музикантів, таким чином чиновники намагаються «очистити» будинок за адресою вулиця Пушкінська, 32-А, у якому орендують площі всі три організації.

Співробітникам «Музичної Україні» вдалося отримати інформацію, що видавництву на найближчий рік вже відмовлено в оренді. Як з’ясувалося, відмова була «передбачена» ще 12 липня.

За словами директора видавництва Валентини Пономаренко, всі необхідні для продовження оренди документи були подані ще у грудні минулого року. Після чого було проведено безліч офіційних інспекцій та перевірок. Жодна з них не знайшла порушень з боку видавництва.

«Але й після цього наше питання чиновники не розглядали півроку. Через деякий час прийшов офіційний лист про відмову в оренді. Без пояснень і пропозиції іншого приміщення!» — розповідає Валентина Пономаренко.

За словами Петра Заїки, заступника голови Національної всеукраїнської музичної спілки, на сьогоднішній день вартість оренди приміщення складає 15 відсотків від експертної оцінки загальної вартості — на одному рівні з комерційними структурами та підприємствами. Для творчої спілки, яка за статутом не може займатися комерційною діяльністю, подібний розмір орендної плати є явно непосильним.

Стосовно міського відділення Національної спілки композиторів, столична влада нібито ухвалила рішення про часткову оплату орендованого приміщення з бюджету. «Але ні в управлінні культури, ні в інших інстанціях нічого зрозумілого нам сказати не можуть. До того ж ще з літа спілку офіційно так ніхто й не повідомив про це рішення», — стверджує відповідальний секретар київського відділення спілки композиторів Сергій Зажитько.

Докладніше про конфлікт між міською владою та представниками творчої інтелігенції читайте у статті «Зневажені і скривджені. Жертви «культурної» сваволі поки що опираються, але сили тануть» у свіжому номері «ДТ».