UA / RU
Підтримати ZN.ua

«КІНОТАВР» ЗАПРОШУЄ В ХІХ СТОЛІТТЯ

Хоча фестиваль «Кінотавр» традиційно проходить у Сочі в першій половині червня, день народження він відзначає в квітні, разом із своїм «духовним батьком» Марком Рудінштейном...

Автор: Світлана Короткова

Хоча фестиваль «Кінотавр» традиційно проходить у Сочі в першій половині червня, день народження він відзначає в квітні, разом із своїм «духовним батьком» Марком Рудінштейном. Адже саме 7 квітня 1990 року друзі й однодумці, які зібралися за святковим столом, щоб поздоровити іменинника, «придумали» кінофестиваль. Свято кіно, спілкування і народження нових ідей. От уже тринадцять років цього дня традиційно відбувається прес-конференція, на якій оголошується програма майбутнього кіноогляду. Його відлуння, легко долаючи кордони, розноситься світом. Владивосток і Мінськ, Таллінн і Нью-Йорк — ось далеко не повна географія кінотаврських показів під проводом президента групи компаній «Кінотавр» Марка Рудінштейна.

З минулого року, завдяки продюсерській компанії «Альянс Шатро» на чолі з Оленою Волошиною і торговій марці «Оліпм», що стала постійним ексклюзивним спонсором «Кінотавра» в Україні (і богам, як виявилося, любе кіно!), Київ став місцем регулярних зустрічей з російським кіно.

У Міжнародному центрі культури і мистецтв, за підтримки одного з найкращих столичних кінотеатрів «Кінопалац», у рамках програми «Російські кіносезони в Україні» уже проходили зустрічі з улюбленими артистами і режисерами, численні глядачі мали можливість не лише подивитися нове кіно, а й душевно, неформально поспілкуватися, ставлячи питання Олегу Янковському і Ренаті Литвиновій, Валерію Тодоровському і Михайлу Єфремову. Як і раніше, смачно пригощає гостей ресторан «Сім-сім».

Відкриті і світлі люди вважають за краще дарувати подарунки, ніж їх одержувати. От і «Кінотавр» у переддень свого дня народження готується до зустрічі з українським глядачем. 4 квітня на суд глядача буде представлена робота, яку журі фестивалю побачить набагато пізніше, — лірична комедія «Тартарен из Тараскона» за однойменним твором Альфонса Доде.

Критика свого часу «навісила» роману ярлик — «сатира на міщанство». Але зворушливий, інколи недоладний, нерозумно романтичний Тартарен (Анатолій Равікович) настільки ж гідний глузувань, як гоголівська «маленька людина» Башмачкін. Равікович, делегуючи своєму герою природну інтелігентність і акторський дар, робить його надзвичайно привабливим. Крім цього, у картині цілий розсип вдалих акторських робіт і зоряних імен — Олександр Абдулов, Інна Ульянова, Олександр Філіппенко, Олена Захарова, Микола Караченцов і багато інших.

Режисер картини Дмитро Астрахан добре відомий шанувальникам ліричного кіно. Його фільми «Ты у меня одна» з Мариною Нейоловою й Олександром Збруєвим у головних ролях, «Все будет хорошо», «Подари мне лунный свет» (остання кіноробота Миколи Єрьоменка-молодшого) нітрохи не застаріли, як не можуть застаріти людські почуття, і сприймаються з інтересом і сьогодні. Не менш відомі сповнені болем, гнівом і співчуттям його фільми про війну і повоєнні трагедії — «Изыди» і «Из ада в ад». Режисер вважає за честь ще до всіх майбутніх прем’єр і фестивалів показати свою нову роботу київському глядачу і готовий до діалогу з ним.

Фільми Дмитра Астрахана, який давно й успішно працює в тандемі зі сценаристом Олегом Даниловим, вирізняються чіткою сценарною конструкцією, соковитими образами і гарним діалогом. Барвисті костюми, багатство яскравих характерів і подій — усе це чекає глядача, який прийде на зустріч з новим кіно 4 квітня до Великого залу МЦКМ. Буде можливість після перегляду поставити будь-яке питання безпосередньо улюбленому артисту. Кому, вибирати вам — їх приїздить до нас цілий десант.