UA / RU
Підтримати ZN.ua

Катерина не мала рації?

Севастополь уперто не бажає розлучатися з іміджем «міста російської слави», чиєю візитною картко...

Севастополь уперто не бажає розлучатися з іміджем «міста російської слави», чиєю візитною карткою є пам’ятник затопленим кораблям (затопленим, як відомо, за дуже неоднозначних обставин), а опівдні на набережній звучать куранти, видзвонюючи мелодію пісні «Севастополь, Севастополь, гордость русских моряков». І от депутати міськради прийняли рішення прикрасити місто ще одним історичним монументом недемократичної й ненаціональної орієнтації, а саме — встановити тут пам’ятник Катерині II.

За повідомленням «Інтерфаксу-Україна», деякі громадські організації Севастополя обурені ідеєю нового воцаріння імператриці в їхньому рідному місті. Зокрема, протестують члени громадського комітету «Український Севастополь», севастопольське товариство «Просвіта» імені Т.Шевченка, севастопольський регіональний Меджліс кримськотатарського народу, севастопольське товариство білорусів імені М.Богдановича, севастопольська Ліга «Матері і сестри — молоді України», севастопольське відділення Ліги кримськотатарських жінок, севастопольський Курінь українського козацтва, «Конгрес українців Севастополя», Союз українок Севастополя.

У відкритому зверненні до президента України вони називають рішення місцевих депутатів «по суті своїй антиукраїнським і антидержавним». Підписанти переконані: вшанування тирана українського народу депутатами міськради, котрі є українськими громадянами й носять на своїх лацканах значки з українською символікою, дивне й абсурдне.

Представники дев’яти національно-демократичних організацій міста висловили також своє різке обурення й розчарування «діями більшості депутатів, які не мали в своїх передвиборних програмах пунктів про побудову пам’ятників антиукраїнським і антикримськотатарським постатям історії».

Утім, громадські діячі занепокоєні не лише й не стільки нюансами історії міста. Сумніваються вони й у тому, що народними обранцями рухає саме любов до російської самодержиці, а не інші, нагальніші інтереси. «Суперечливі погляди на діяльність історичних персонажів мають стати предметом обговорення істориками й у жодному разі не бути прикриттям матеріальних інтересів представницької влади при торгівлі українською землею прибережної зони й відволіканням уваги громадськості від цієї й інших проблем нашого міста», — сказано в зверненні.

Підписанти закликали президента України «звернути увагу на зростання антиукраїнських і антидержавних настроїв у Севастополі та припинити фарс, спрямований на загострення політичної й міжетнічної ситуації в місті».