UA / RU
Підтримати ZN.ua

ІЗ «ЖЮСТІНОЮ ФАВАР» — У ЮВІЛЕЙНИЙ СЕЗОН

Одеський театр музичної комедії імені М.Водяного відсвяткував початок нового, 55-го сезону. Як завж...

Автор: Марія Гудима
55-й сезон відкрито

Одеський театр музичної комедії імені М.Водяного відсвяткував початок нового, 55-го сезону. Як завжди зібралися всі працівники театру, від артистів до білетерів, поздоровляли один одного, раділи можливості знову працювати над створенням спектаклів. На жаль, відпустка пройшла під похмурим небом, і тому завтрупою Анатолій Пославський, пам’ятаючи власне акторське минуле, попередив артистів: «Коли стоїть пляжна погода, пропускати репетиції не можна...»

Театр готує для публіки ряд сюрпризів. Незабаром почнуться репетиції музичної комедії «Дорога до сонця» (п’єса Едуарда Яворського, музика харківського композитора Ігоря Ковача), мюзикл «Сто кроків від Бродвея» (музика київського композитора Ігоря Поклада, п’єса і постановка Ігоря Афанасьєва). Очікується приїзд до Одеси зі столиці режисера Георгія Ковтуна, який має намір поставити рок-оперу одесита Євгена Лапейка «Ромео і Джульєтта» на сюжет однойменної п’єси Вільяма Шекспіра. Цілком імовірно, що головні ролі доручать юним виконавцям, адже відомо, що Джульєтті було 14 років, Ромео — 16, а сучасний театр прагне максимально наблизитися до життя, до достовірності на сцені. Тому директор театру Олена Григорівна Редько придивляється до призерів дитячих і юнацьких вокальних конкурсів — а раптом?..

Глядачі можуть занепокоїтися: а як же класика жанру? Олександр Петров, головний режисер Санкт-Петербурзького театру «Задзеркалля», має намір розпочати постановку оперети Жака Оффенбаха «Жюстіна Фавар». Це один із останніх творів чудового французького композитора, прем’єра якого відбулася більше 120 років тому, але й сьогодні публіку можуть захопити віртуозні вокальні партії, невимушена танцювальність музики і пікантна сюжетна інтрига. Чи зможуть конкурувати з цим драматичним і музичним матеріалом твори наших сучасників? Поживемо — побачимо. Як завжди, в усьому розбереться глядач.

Одеська оперета придбала цінного актора в особі 27-річного Тимофія Криницького. Випускник Гнєсінського училища, особистість із яскравою сценічною зовнішністю і гарним за тембром баритоном напевно візьме на себе партії героїв-коханців, їх у трупі обмаль. Усе залежить від того, наскільки швидко дебютант зможе розучити арії і ввійти в репертуар. Вокаліст він уже відмінний, актором має стати безпосередньо в театрі.

Оскільки головний диригент музкомедії Аркадій Пєвцов активно співпрацює з оперною студією консерваторії, є надія залучити до роботи в жанрі оперети випускників цього навчального закладу, відшукати по-справжньому обдарованих, захопити творчою атмосферою театру. Адже не секрет, що оперні трупи не гумові, і багато вокалістів театру могли б знайти себе в менш помпезному, зате вже точно більш любимому широкою публікою жанрі. До речі, в приміщенні театру незабаром відкриється меморіальна кімната Михайла Водяного, у якій будуть представлені сценічні костюми, обстановка кабінету, частина бібліотеки, фотографії, статуетки й особисті речі знаменитого артиста. Напевно, знайдеться багато охочих здійснити екскурсію до славнозвісного минулого Одеського театру музкомедії, яке й уособлює постать Михайла Водяного. Присвячений його пам’яті спектакль «Бал на честь Короля», як і раніше, збережено в репертуарі, як і мюзикли «Кабаре», «Тригрошове кохання», «Хелло, Доллі!».

І ще одна добра новина: акторські ставки в театрі підвищено на 25 відсотків. Хоча відомо, що в наш час професія актора стала уділом самовідданих і безкорисливих, ми раді усвідомити, що улюбленцям публіки стане хоч трохи, а все ж легше в повсякденному житті, далекому від діамантів, страусових пер й інших примх розкоші, які оперета навчилася вдало імітувати. Місто очікує зустрічі з театром у новому сезоні, і до цієї зустрічі театр цілком готовий.