UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голову Гоголя доставлять у сад Довженка

Гогольfestу — бути! Так і не вирішивши «територіального» питання з «Мистецьким Арсеналом» (там зара...

Автор: Катерина Константинова

Гогольfestу — бути! Так і не вирішивши «територіального» питання з «Мистецьким Арсеналом» (там зараз тривають будівельні роботи), цей популярний арт-фестиваль знайшов притулок на Національній кіностудії імені Олександра Довженка. Саме в довженківський яблуневий сад 21 серпня цього року буде доставлено символічну голову Миколи Гоголя — як образ Гогольfestу.

Сам фестиваль розгорнеться в основному на студійному просторі. Директор кіностудії Ігор Ставчанський дав добро дітищу Влада Троїцького, відчинивши перед театралами студійні ворота.

Що ж до транспортування голови Гоголя (вона, до речі, не така вже й маленька, під три метри), то ця акція радше preview — «засвітка» фесту, привернення до нього додаткової уваги. Голову Гоголя художники Олексій Нужний і Віталій Седоренко виготовили ще два роки тому з перфорованого металу. І встановлять її на період фесту саме на кіностудії імені Довженка. Влад Троїцький з приводу передислокації Гогольfestу каже:

— У певний момент я взагалі не уявляв, як можна перенести наш фестиваль в інше місце... Але потім зрозумів: ми люди вільні й творчі, тому можемо існувати в дуже різних обставинах. І кіностудія Довженка в цьому плані нічим не гірша за «Арсенал». Окрім іншого, кіностудія має свій міф, певну незаангажованість — на відміну від «Експоцентрів» чи виставкових територій.

Як стало відомо «ДТ», головні проекти Гогольfestу розгорнуться і в знімальних павільйонах, і в знаменитому Довженковому яблуневому саду (він з’явився завдяки особистому проханню Олександра Петровича). Буде задіяно у фестивалі і величезний водний резервуар, раніше його використовували для зйомок батальних сцен — ще тоді, коли на цій студії знімали кіно. Обіграють також раритетні автомобілі, студійний реквізит. На думку організаторів Гогольfestу, арт-програма форуму має підкреслити багатогранність студійного простору, адже цей простір — передусім творчий (а не тільки для вигідної оренди. — Авт.).

З погляду дислокації, довженківська студія справді дуже вдале місце: центр міста, станція метро «Шулявська», де-не-де ще збереглася студійна творча аура... Та й для додаткового промоушену студії цей фест буде дуже корисний. Адже гостями вересневого форуму значаться досить цікаві люди... Марат Гельман — знаменитий куратор і знавець сучасного мистецтва. Марі Теречек — зірка угорського кіно, культова особа Угорщини соціалістичного періоду. Раду Поклітару — головна зірка сучасної хореографії України. Дмитро Богомазов — один із найяскравіших сучасних театральних режисерів України. Аттіла Віднянський — закарпатський угорець, знаменитий театральний режисер. Любко Дереш — молодий вітчизняний письменник-постмодерніст. Ольга Свіблова — кінорежисер-документаліст, директор Московського будинку фотографії. Юрген Мюллер — уславлений режисер театру «Ла Фура дель Баус»... Грандіозне шоу театрів «Ла Фура дель Баус» і «Дах» на Майдані Незалежності й відкриє Гогольfest-2010.