У приміщенні Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення продовжується виставка-продаж найкращих книжкових видань Харківщини. Організована управлінням зі справ преси та інформації Харківської обласної держадміністрації разом з сектором виставок і ярмарків виставка «Харківщина книжкова» демонструє зразки продукції, випущеної головними видавництвами Харкова, такими, як «Фоліо», «Прапор», «Основа» та інші.
Знаковою її особливістю є високий культурологічний рівень. У супровідних документах харків’яни, мабуть, справедливо нарікають на кризу, що її переживає сучасне книговидавництво, визначаючи як основні реалії відсутність пристойної поліграфічної бази, проблеми з реалізацією продукції і податковий тиск. Та змістовий і зоровий об’єм книжкових полиць свідчить, що харків’яни дають раду цій кризі. Багато є навчальної та довідкової літератури (видавництва «Основа», «Ранок», «Скорпіон»); виданий «Прапором» «Сучасний російсько-український словник», що містить понад 50 тисяч слів, може стати окрасою видавництва найвищого рівня. Найбільшу ж увагу привертають книжки видавництва «Фоліо», розташовані на більшій частині території виставки. Можна з упевненістю стверджувати, що керівники видавництва мислять глобальними масштабами: серія «Вершини», в яку входять твори Г.Гессе, А.Камю, Ф.Кафки, Е.По, серія «Майстри» — Д.Селінджер, Ф.Дюрренматт, Н.Бердяєв; тритомник Р.Рільке, чотиритомник М.Фріша, двотомник Б.Чичибабіна і т.д. На тлі численних жіночих романів, детективів, бестселерів і трилерів сумнівної якості, якими переповнений сьогоднішній книжковий ринок, таке духовне літературне багатство викликає щире захоплення і повагу.
Парадокс сьогоднішнього дня полягає в тому, що величезна кількість інформації приховує все зростаючу духовну й інтелектуальну вузькість, що виникає в людському сус-пільстві повсюдно. Книговидавці за всіх часів перебували на передовому краї культурного фронту, і той факт, що харків’яни й сьогодні не здають позицій, дозволяє сподіватися на збереження духовного генофонду нації.