UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франко і мультикультурна Європа

Цього тижня в Theater Magdeburg (Німеччина) відбулася прем'єра українсько-німецької вистави "Чому Михайло Гурман не вижив" за мотивами класичної п'єси Івана Франка "Украдене щастя".

Автор: Дмитро Левицький

Цього тижня в Theater Magdeburg (Німеччина) відбулася прем'єра українсько-німецької вистави "Чому Михайло Гурман не вижив" за мотивами класичної п'єси Івана Франка "Украдене щастя".

Ще торік у рамках фестивалю "Дикий Схід. Подія Україна" (ініційованого й проведеного Магдебурзьким театром) виникла ідея такого спільного міжнародного театрального проекту. Ініціаторами виступили українці - режисер Стас Жирков та драматург Павло Ар'є. Саме вони минулого року презентували в Німеччині виставу "На початку і наприкінці часів", сприйняту в Європі дуже прихильно.

Отже, режисер і драматург запропонували художньому керівникові Theater Magdeburg Корнелії Кромбольц та інтенданту театру Керен Стоун своє бачення майбутнього проекту. Українські митці вирішили перечитати класичну українську п'єсу - і перенести події в сьогодення, розкривши драму героїв в обставинах європейських реалій.

Над новою версією "Украденого щастя" Павло Ар'є працював і в Україні, і в Німеччині. Режисер вистави Стас Жирков тим часом зізнається DT.UA, що репетиційний період також вносив свої корективи - і в сюжет Франка, і у версію Ар'є. Зазначимо: один із голових героїв любовного трикутника - німець. Отже, конфлікт загострюється ще й у зв'язку з "міжнародним" аспектом.

Жанр своєї вистави режисер визначає як "любовну історію з життя мультикультурної Європи". До роботи постановник запросив українських акторів Миколу Березу (Львівський театр імені Леся Курбаса), Катерину Вишневу (Київський театр "Золоті Ворота") та німецького актора Тімо Хастенпфлуга. Про майстерність якого режисер відгукується захоплено і мріяв би його бачити в майбутньому у виставах свого театру.

Нова вистава, назва якої народилася ще в репетиційний період, позиціюється як білінгвістичний проект: українська й німецька мови. Це також спільний проект Theater Magdeburg і столичних "Золотих Воріт" за фінансової підтримки Гете-інституту в Україні та Департаменту культури Києва.

У столиці історію про Михайла Гурмана і його нещасливих супутників життя покажуть 1 та 2 травня (на сцені "Золотих Воріт"), а також 3 травня - у Львівському академічному театрі імені Лесі Українки.