Ми звикли до нарікань вітчизняних інтелектуалів на те, що наш інформаційний простір заповнений низькопробною продукцією, сюжети і засоби виразності якої вивертають назовні все найтемніше й найжорстокіше, що є в людській природі: ріки крові дозволено в фільмах проливати навіть «позитивному» герою, коли це робиться заради «великої мети». Законодавцем мод у цій сфері останнім часом був Голлівуд, який годував передусім американців історіями, страшнішими одна від одної. Споживач, не сумніваючись у власній невразливості, переконаний, що «це все — просто кіно», переглядав такі фільми не без задоволення й навіть знаходив у них певну естетику. Часи змінилися. Як зазначила служба BBC, «Голлівуд, який багато разів впорскував у кров американцям адреналін моторошними фільмами про акти терору, раптом відчув, що цим фільмам бракує смаку, такту й міри». Англійська інформаційна служба простежила деякі зміни, внесені американською кіноіндустрією до власних програм після подій «чорного вівторка».
Так, корпорація Warner Brothers відклала запланований на 5 жовтня випуск на екрани фільму «Супутні втрати», у якому головну роль грає Арнольд Шварценеггер. У цій кінострічці терорист висаджує в повітря хмарочос у Лос-Анджелесі. За назву — «Супутні втрати» — взяли евфемізм, що ним користуються військові, аби позначити вбите й поранене під час бойових дій цивільне населення.
Фірма Disney Touchstone скасувала прем’єру комедії Тіма Аллена «Значні неприємності», що мала відбутися 21 вересня, бо в ній є сцена з бомбою, закладеною в літак.
Компанія Sony Pictures нагально вилучає з кінотеатрів рекламні ролики до пригодницького повноформатного мультфільму «Людина-павук», в основу якого лягли відомі комікси. В одній зі сцен твору вертоліт із грабіжниками застряє в павутині, яку людина-павук сплела між двома хмарочосами Всесвітнього торгового центру. Тобто між будинками, яких більше немає.
Багато студій Голлівуду віддали сценаристам розпорядження внести зміни до текстів сценаріїв пригодницьких фільмів, аби уникнути неприпустимої аналогії з небувалою терористичною атакою на США.
Телеканал Fox замінив телесеріал «Секретні матеріали» й фільм «День незалежності» сентиментальними картинами, розрахованими на перегляд усією родиною, а не лише любителями гострих відчуттів, як це передбачалося спочатку.
Відкладено на невизначений термін осінні телевізійні прем’єри всіх ситуаційних комедій. Зникли з телеекранів відомі жартівники, майстри комедійних вечірніх передач Джей Лено й Девід Ледерман.
Багато популярних артистів естради, зокрема Мадонна, відмінили свої виступи, була відкладена церемонія нагородження телевізійників «Еммі».
Не з’явиться на телеекранах і запланований до показу фільм «Самотній стрілець», у якому військово-промисловий комплекс Америки, сподіваючись на збільшення військових витрат, скеровує літак на будинок Всесвітнього торгового центру. Зі зрозумілих причин цю стрічку замінить мелодрама. Компанія Electronic Art, яка спеціалізується на створенні комп’ютерних ігор, має намір внести зміни до гри Majestic, бо деякі її елементи занадто нагадують деталі загальнонаціональної американської трагедії.
Чи можна припускати, що відтепер назавжди зміниться стиль Голлівуду? Мабуть, це залежатиме не лише від босів індустрії розваг і продюсерів студій «фабрики мрій», але й від того, наскільки глибоко наслідки пережитого кошмару зачеплять глибинні шари психіки американців.