UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дві п’ятірки музичним подвижникам

До десятиріччя заснування Міжнародного благодійного фонду конкурсу Володимира Горовіца в Колонному залі Національної філармонії відбувся концерт...

Автор: Ольга Стельмашевска

До десятиріччя заснування Міжнародного благодійного фонду конкурсу Володимира Горовіца в Колонному залі Національної філармонії відбувся концерт. Панувала, звісно, музика...

— Багато разів ми читали мрійливі та захоплені слова героїв Тургенєва та Чехова, Олеші та Гріна про пришестя нового віку, того далекого майбутнього, коли всі люди будуть вродливі й розумні, освічені та шляхетні. Ці люди, вірилося, слухатимуть чудесну музику і стануть чистими та прекрасними, як діти. Новий вік прийшов. Але все відбулося з точністю до навпаки. Уелсівська бомба розірвалася, але не обпалила, а засипала світ музичним сміттям… Мусить же хоч хтось протистояти всесвітній сірості та вульгарності! Це ми й поставили собі за мету життя. Цим і займається Фонд конкурсу Володимира Горовіца, — так позиціонує діяльність Фонду Горовіца його президент Юрій Зільберман.

Гідне місце у світовому конкурсному процесі ця інституція посіла не одразу. Кожен крок — результат десятирічної роботи команди на чолі з Зільберманом. Зважте самі: конкурс засновано 1995 року на честь видатного піаніста XX століття. За десять років існування відбулося шість конкурсів, у яких взяли участь більш як 670 молодих музикантів із 31 країни. Високий професійний рівень, багатогранна музично-просвітницька діяльність Фонду закономірно призвели до міжнародного визнання та високого рейтингу у світовій музичній культурі. 2002 року конкурс став членом Європейської асоціації молодіжних музичних конкурсів — EMCY, а 2004-го — єдиним із вітчизняних конкурсів увійшов до складу Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів — WFIMC.

1998 року Фонд заснував «Школу виконавчої майстерності». Майстер-класи провідних педагогів-музикантів стали значними віхами музичного життя України.

Подарунком любителям високого мистецтва стали і «Київські літні музичні вечори», що влаштовуються з 1998 року. Вони відродили традицію просвітницьких концертів на літній естраді Центрального парку культури і відпочинку біля Маріїнського палацу. За ці роки відбулося 178 концертів, у яких взяли участь 484 солісти, 135 колективів із 25 країн світу. Слід зауважити, що завдяки Фонду публіка насолоджується воістину зоряним складом концертів і чудовим виконанням абсолютно безплатно.

Науково-дослідні пошуки, пов’язані з життям і творчістю Горовіца, видання унікальних архівних документів, авторських транскрипцій, велика дискографія і навіть ініціювання та відкриття 1999 року меморіальної дошки Володимиру Горовіцу на будинку по вулиці Коцюбинського, 12, де до 1906 року жила родина великого піаніста, — все це результат діяльності музичних подвижників.

На ювілейному концерті було багато поздоровлень, квітів, вдячних вітань. Але головною все ж таки була музика.