UA / RU
Підтримати ZN.ua

Долгорукий знову в Києві

Після розпаду колись могутньої імперії на теренах Прибалтики, України, Молдови, Закавказзя, Середньої Азії залишилося багато етнічних росіян і так званих російськомовних жителів...

Автор: Сергій Пятериков

Після розпаду колись могутньої імперії на теренах Прибалтики, України, Молдови, Закавказзя, Середньої Азії залишилося багато етнічних росіян і так званих російськомовних жителів. Серед них немало письменників, журналістів, поетів, які пишуть російською і вважають себе невід’ємною часточкою російської культури.

Саме для них Московський фонд підтримки співвітчизників, посольство Російської Федерації та журнал «Радуга» заснували літературну премію імені Юрія Долгорукого. Положення про неї передбачає вручення її тим, хто своєю діяльністю стверджує традиційні цінності слов’янської цивілізації.

Як відомо з історії, князь Юрій був шостим сином Володимира Мономаха, вважається засновником Москви. Ще за життя батька княжив у Ростово-Суздальській землі, а пізніше активно з перемінним успіхом воював за київський престол і південні землі. Вважається, що коли він у черговий раз захопив Київ, тут його отруїли, тут він був і похований.

Премію імені Юрія Долгорукого цього року було вручено втретє. Журі розглянуло 307 робіт, зокрема 172 поетичні збірки і 135 прозових творів. До числа фіналістів увійшли автори з Києва, Ялти, Харкова, Одеси, Севастополя, Сум, Донецька. Лауреатами премії цього разу були названі: у номінації «Поезія» — Ірина Євса, у номінації «Проза» — Інна Мельницька, у галузі журналістики — Василь Анісімов. Дипломантами стали Валерій Дружбинський та Анатолій Фомін.

На фото: премію отримує наш колега Валерій Дружбинський