З 15 по 18 вересня у Львові відбудеться вже 23 Форум видавців. Це традиційне розмаїття сучасної літератури, актуальних авторів, книжкових прем'єр. Вибрати серед таких майбутніх "прем'єр" найкращі та найрезонансніші непросто. Втім, 7 нових книжок, які будуть презентовані саме на Форумі (про них нижче), гідні вважатися резонансними. Книжки дуже різні: від першого роману до хронікального нон-фікшн. Ці 7 новодруків "зроблять" осінній літературний сезон. Вони мають опинитися на поличці у кожного.
Класика
Гакслі О. Який чудесний світ новий! - Л.: Видавництво Старого Лева; Проект "Вавилонська бібліотека", 2016.
Актуальне
Добробати. - Х.: Фоліо, 2016.
Чи існувала б нині наша країна, якби не кілька тисяч осіб, які, ризикуючи всім, першими виступили на її захист? Кілька тисяч, з яких зі степового краю Донбасу й Луганщини повернулися далеко не всі. Кілька тисяч синів (і доньок) України з усіх її куточків. Кілька тисяч, поділених на частинки-батальйони. Чи чуєте ви у новітньому словотворі "добробати" слово "добро"? Звісно, чуєте. Бо воно там є. Ці люди несли й несуть добро, захищали і досі захищають наш добробут тут, на поки що мирній землі. Часом - ціною власного життя…Колектив авторів, серед яких - відомий соціальний психолог Олег Покальчук, речник МВС Артем Шевченко, молоді письменниці Катерина Гладка та Василіса Трофімович (остання сама два роки провела там, серед добровольців) - опитали найпомітніші постаті, причетні до добровольчого руху. Політики, військові, герої Майдану, волонтери, блогери, - у творенні масштабного полотна взяло участь кількадесят протагоністів. Автори простежують історію добровольчих батальйонів від зародження руху на Майдані і до повернення добровольців додому. Коли-небудь - у далекому майбутньому - про подвиг героїв Гомер складе "Іліаду", а поки що журналістам залишається збирати сухі факти і відсіювати справжні звитяги від сумнівних вчинків…
Особисте
Дроздов О. №1. - Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2016.
Остап Дроздов - людина, яка вміє дивувати. "Роман-вибух" - так охрестило видавництво першу спробу пера Остапа. За кордоном, скажімо у Франції, для перших романів існує безліч премій, фестивалів, їх збирають в окремі огляди, а найбільш вдалі часом миттю перетворюють авторів на зірок. В Україні, мабуть, Дроздов буде піонером у цій "терра інкоґніта" успішних перших романів.Трагікомічну родинну сагу (не дуже велику за обсягом - усього 250 сторінок) написано з граничною відвертістю, - і це нагадує кращі зразки класичної французької літератури. Сам автор зізнається, що написав книжку для однодумців (для інтелектуалів?). Однак динамізм сюжету і віртуозне володіння мовою привернуть увагу до книжки і широких читацьких мас. Герой Дроздова нібито й схожий на кафкіанського (закомплексований одинак) - але значно успішніший і вдало соціалізований. Чи вдасться йому встояти перед спокусою і змінити світ під себе? Читайте № 1 (за яким, певно, буде і № 2).
Півострів
Крим, який ми любимо: антологія. - К.: Пульсари, 2016.
Міжнародний скандал
Рушді С. Сатанинські вірші. - К.: Видавництво Жупанського, 2016.
Нарешті і в Україні побачить світ, певно, головний твір нобеліанта з Туреччини Салмана Рушді. Перше видання вийшло ще далекого 1988 р. "Сатанинські вірші" - одна з частин Корану, щодо канонічності й автентичності якої і досі точаться суперечки. Тема для 1988 р. була досить актуальна - емігранти та еміграція, - однак для середини другого десятиліття ХХІ ст. вже доволі заяложена. Про це у Європі списано тисячі томів. І все ж "Сатанинські вірші" - одна з головних новинок сезону. І на це є декілька причин. По-перше, це визнана класика. По-друге, починається книжка з того, що терористи підривають літак. По-третє, книжку було заборонено в низці країн - Індії, Єгипті, ПАР, Пакистані, Індонезії, Саудівській Аравії та решті "прогресивних" держав. Чому? І на це теж - низка причин. Найголовніша та, що Рушді дозволив собі вивести як персонажа самого пророка Мухаммеда. Аятола Хомейні (сатиру на якого теж можна помітити у творі) навіть запропонував винагороду за голову злощасного літератора. А втім, лихо не без добра. Саме з цієї книжки почався шлях Салмана Рушді на літературний Олімп. Ідеться про одну з тих книжок, що мали величезний вплив на хід історії наприкінці ХХ ст.Сатира
Семесюк І. Фаршрутка. - К.: Люта справа, 2016
Двадцять п'ять
Я like Україну!: збірка оповідань. - К.: Нора-Друк, 2016.