UA / RU
Підтримати ZN.ua

«ДЕБЮТ- КІНОТАВР» РОЗДАЄ ПУТІВКИ В СОЧІ

«Кінотавр» працює цілий рік, готуючись до фестивальних показів у Сочі, та безпосередньо конкурсний кіномарафон розпочинається вже третій рік у квітні, на форумі молодого кіно «Дебют — Кінотавр...

Автор: Світлана Короткова

«Кінотавр» працює цілий рік, готуючись до фестивальних показів у Сочі, та безпосередньо конкурсний кіномарафон розпочинається вже третій рік у квітні, на форумі молодого кіно «Дебют — Кінотавр. Короткий метр». Конкурс цей проходив із 12 по 22 квітня в «Світі «Кінотавра». На ньому були представлені фільми, створені протягом попереднього фестивального року молодими режисерами, вік яких не перевищує 35 років.

Участь у фестивальному пролозі дає змогу не тільки на інших подивитися, а й себе показати, вдосталь посперечатися з колегами, обговорюючи животрепетні творчі проблеми та знахідки, а й у буквальному значенні отримати путівку в творче життя. Мало того, що п’ять переможців у трьох номінаціях — ігрове, документальне й анімаційне кіно — автоматично стають учасниками конкурсного марафону «дорослого» «Кінотавра» у Сочі, організатори представляють добірку фільмів у продюсерські фірми та компанії. Чимало переможців минулих форумів отримали контракти на створення повнометражних дебютних картин.

Уляна Шишкіна працює над фільмом «Підкидьок» у компанії «НТБ-ПРОФІТ», Наталя Погоничева знімає на «Полігон-Фільмі» «Теорію запою», робота Олександра Котта «Їхали два шофери» уже була показана глядачам, Ігор Волошин «запустився» з повнометражним фільмом на Свердловській кіностудії, а Олена Ланська уклала контракт із Голлівудом.

Географія учасників досить велика. Це й представники молодого кіно з країн СНД, Східної та Західної Європи, і представники країн Балтії, Ізраїлю, а також Індії, США та Японії. Приємно зауважити, що серед конкурсантів і наш земляк — режисер-аніматор Олександр Гуньковський із своєю роботою «В новому році лише хороше, або Сон зимової ночі».

Цікаві й численні позаконкурсні програми форуму: «Короткі історії» та «Міфи, казки, легенди», «Мозаїка» і «Кольори райдуги», «Молоді» й кінопрогулянка «Сторінками кіноархіву», показ фільму Олександра Прошкіна «Спартак і Калашніков» режисера Андрія Прошкіна, семінар з реклами і день кліпу.

Почесними гостями Дня реклами стали актори, відомі широкому глядачу за популярними рекламними роликами: Інна Ульянова і Марія Аронова, які так люблять чистоту, Олександр Семчев, тлустий любитель пива, споживач кави Валерій Сюткін, цінитель вітчизняних авто Олександр Панкратов-Чорний і багато інших. Кожний учасник Дня кліпу був нагороджений дипломом, а переможець представлятиме даний форум у шоу-програмі «Клубу професіональних кінематографістів».

Десять днів кінотаврського прологу пролетіли миттєво, і високе журі на чолі з режисером і продюсером, нашою землячкою Аллою Суриковою оголосило свій вердикт. У номінації ігрове кіно першою стала Єва Бєлова з Москви — «за скорення висоти» у фільмі «Я забула, як це називається»; «за правду життя» у фільмі «Проїздом» отримав приз москвич Олексій Мізгірєв. За них, а також за інших вихованців одержали дипломи «Майстру — за учнів» Вадим Абдрашитов, Сергій Соловйов і Валерій Рубінчик. Спецприз голови журі був вручений виконавиці головної ролі в кращому комедійному фільмі Маші Шалаєвій («Завтра день народження», режисер Лариса Бочарова). В анімаційному кіно лідирував киянин Олександр Гуньковський та його іронічний міні-серіал «В новому році лише хороше...». А серед документальних стрічок були зазначені дві роботи: «Оспівуючи життя» (Інес Томсен і Вульф Маркус Гоппнер, Німеччина) — за життєстверджуюче начало і «Хроніка реставраторів» (Армен Гаспарян, Калінінград), за високу образотворчу культуру.

Усі перераховані вище й ще дванадцять режисерів, які починають своє творче життя, поїдуть у червні в Сочі на «Кінотавр» за путівкою в життя.