Цього тижня пішла з життя видатна оперна співачка України — Галина Афанасіївна Туфтіна, народна артистка, чудовий педагог, великий майстер своєї справи…
Галина Туфтіна з тієї когорти оперних зірок, котрі свого часу були справжньою славою і гордістю українського оперного мистецтва. Її ім’я гідно стоїть поряд з іменами Євгенії Мірошниченко, Анатолія Солов’яненка, Анатолія Мокренка, Гізели Циполи... Творчий старт Галини Туфтіної — Ленінградська консерваторія, потім — Київський оперний театр, згодом — Національна філармонія України. І, нарешті, — київська консерваторія.
Народилася співачка 14 жовтня 1933 року в Новосибірську. Характер був саме по-сибірськи загартованим. Їй завжди були властиві і людська міцність, і етична грунтовність. Будучи свого часу дуже популярною, Галина Афанасіївна завжди залишалася людиною делікатною і зайвий раз ніколи не нагадувала про себе ні ЗМІ, ні режисерам. Хоча в її послужному списку — понад 300 оперних партій. Серед них Настя («Тарас Бульба»), Соломія («Богдан Хмельницький»), Галя («Щорс»), Ольга («Євгеній Онєгін»), Марина («Борис Годунов»), Азучена («Трубадур»), Кармен (в однойменній опері) і багато інших прекрасних робіт. Критики відзначали особливе забарвлення її низького мецо-сопрано і своєрідну неповторну тембральну насиченість голосу, який, на жаль, замовк...
Вечір життя Туфтіної не був часом безпорадності. Оскільки її життя поза сценою — це її учні. Серед них багато чудових і гідних виконавців. В умовному табелі про ранги Туфтіна, була, мабуть, одним із найкращих вітчизняних оперних педагогів. Шкода, що при житті їй говорили про це не так часто...
Смерть Галини Туфтіної — втрата не лише для вітчизняного оперного театру, для Національної музичної академії імені П.Чайковського (вона працювала там останнім часом), а й для численних друзів і шанувальників, яких хвилював і, як і раніше, хвилюватиме її голос, що не розчиниться навіть посеред нинішньої повсюдної гучноголосої тиші.