UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДАЛЕКІЙ БАТЬКІВЩИНІ

Реалії життя української діаспори останньої хвилі еміграції та перспективи міжнародного співроб...

Автор: Інна Горватова

Реалії життя української діаспори останньої хвилі еміграції та перспективи міжнародного співробітництва, накресленого національною програмою «Закордонне українство», що її затверджено Указом Президента України, спонукали до створення нового громадського об’єднання, яке працюватиме на розвиток міжнародних зв’язків і взаємодії представників освіти, науки та культури різних країн. Півтора року тому у США зареєстровано Міжнародну культурно-освітню асоціацію. Очолює її доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Академії педагогічних наук України Лариса Коваль.

Це — нове явище у міжнародному громадському русі закордонного українства. Головна ідея — формування планетарного мислення людини. Серед головних напрямів діяльності — створення нових форм науково-освітнього співробітництва представників України і тих, хто проживає у зарубіжжі, розвиток культурних зв’язків між представниками діаспори та України, створення нового інформаційного простору, розвиток молодіжного і спортивно-туристичного співробітництва, організація правової підтримки тим, хто тривалий час проживає у зарубіжжі.

З нагоди святкування Дня Незалежності України у місці компактного проживання українців у США (Чикаго) в Українському національному музеї у вересні 2003 року Міжнародна культурно-освітня асоціація проведе виставку «Художні промисли, художники України» за підтримки представників консульства, української громади, громадських організацій та фінансових структур, що передуватиме і послужить початком створення у Чикаго та Києві Центру освітніх і культурних послуг для українців зарубіжжя.

Українське відділення МКОА, яке розпочало роботу в Україні у грудні 2002 року, спільно з центром сучасного мистецтва «Сузір’я» запросило до участі у виставці заслуженого художника України Миколу Білика, лауреата Всеукраїнської премії ім. І. Огієнка художника Віктора Кононенка, юну художницю, студентку 9 курсу Вищого мистецького коледжу Київської дитячої Академії мистецтв Олену Петрик та Наталію Ткачук — керівника художньої студії Свято-Троїцького духовного центру на честь князя Данила Галицького.