UA / RU
Підтримати ZN.ua

Буде смішно. ТОП-10 столичних комедій, на які варто потрапити у новорічні свята

Театральна комедія лікує, особливо в часи депресій. Тому такий шалений глядацький попит саме на комедійний репертуар столичних театрів. DT.UA рекомендує десять вистав (переважно прем'єри), які варті уваги саме в свята, що розтягнуться, вважайте, на весь січень 2017-го.

Театральна комедія лікує, особливо в часи депресій. Тому такий шалений глядацький попит саме на комедійний репертуар столичних театрів. DT.UA рекомендує десять вистав (переважно прем'єри), які варті уваги саме в свята, що розтягнуться, вважайте, на весь січень 2017-го.

"Як двоє бідних румунів польською розмовляли"

Театр "Золоті ворота". 15 січня

П'єсу Дороти Масловської у перекладі Андрія Бондаря поставила Тамара Трунова. І задіяла у своїй сучасній казці для дорослих талановиту молодь: Віталія Ажнова, Ірину Ткаченко, Владислава Писаренка, Анастасію Бабій та інших. Це історія однієї ексцентричної подорожі, такий собі атракціон вигадок, перевтілень, гегів. Відчайдушні й кумедні герої вирушають до Польщі, але, здається, потрапляють у темний ліс своїх фантазій, фобій, комплексів. Актори у виставі схожі на малих дітей, які дорвалися до дитячого майданчика і затіяли якусь шалену, а подекуди й скажену гру - в якій невідомо хто переможе.

"Служниця пані"

Національна опера України. 25 січня

Комічна опера на одну дію. Музика - Джованні Баттісти Перголезі. Режисер - Тамара Трунова. Диригент-постановник - Микола Дядюра. Сюжет - як дотепний анекдот. Служниця Серпіна прагне оженити на собі хазяїна Умберто. Для цього використовує свого колегу - німого слугу. Звісно, комічна опера закінчиться хепі-ендом. А глядачі запам'ятають чудові голоси виконавців, а також примхливих звіряток, які повсякчас з'являтимуться на сцені, доповнюючи дію фривольними казковими мотивами. Головні партії: Умберто - Тарас Богдан (в інших складах Олександр Бойко, Андрій Маслаков), Серпіна - Ольга Нагорна (в інших складах Сусанна Чахоян, Ольга Фомічова).

"Джанні Скіккі"

Національна опера України. 25 січня

Дія ще однієї одноактної комічної опери (вона йде в один вечір зі "Служницею пані") відбувається у Флоренції 1299-го року. Одна бідна родина наймає шахрая Джанні Скіккі змінити заповіт покійника, аби добро не потрапило до ченців. Це єдина комічна опера у творчому доробку композитора Джакомо Пуччіні. На сцені нашої Опери вона також виконується вперше. Тим часом світові театри досить активно використовують цей сюжет і чудову музику. Режисер-постановник київської прем'єри - Оксана Тараненко, диригент-постановник - Микола Дядюра. Партія Джанні Скіккі - Михайло Кірішев, Ігор Мокренко. Загалом вийшла яскрава й насичена музична комедія характерів. Виконавці не лише чудово співають, а й демонструють потенціал комедійних акторів. Дія - жива, насичена, досить темпераментно розіграна.

"Незрівнянна"

Національний театр Івана Франка. 8, 14 січня

Про нову виставу франківців чимало написано в ЗМІ, на неї фактично нереально придбати квитки. Бо запорука успіху - виконавиця головної ролі Наталія Сумська і режисер - Анатолій Хостікоєв. А також несподіваний іронічний сюжет про реальну американську безголосу співачку Флоренс Фостер Дженкінс, котра вирішила, що співає краще за оперних примадонн. Це вистава-бенефіс Сумської. Поруч з якою чудово розкривають свій потенціал Анатолій Хостікоєв, Анастасія Чумаченко, Ірина Дворянин. Роль молодого піаніста Косме Мамуна грають у чергу одразу три легіні: Олександр Бегма, В'ячеслав Хостікоєв, Денис Мартинов.

"Труффальдіно з Бергамо"

Київська національна оперета. 22 січня

Чудову музику Олександра Колкера багато хто пам'ятає з радянської екранізації комедії Карло Гольдоні "Слуга двох панів", де головну роль виконує Костянтин Райкін. Цього разу на сцені в ролі Труффальдіно (в чергу) - Дмитро Шарабурін і Сергій Яцук.

У виставі Богдана Струтинського, як зазначено в анотації, відтворюється стихія комедії дель арте, такого собі святкового музичного, трошки казкового маскараду у Венеції. Сюжет Гольдоні, звісно, не постаріє ніколи, бо така вже натура людини - слугуючи різним панам - виборювати своє персональне щастя.

"Second love"

Київський Молодий театр. 4, 28 січня

Ще одна столична вистава, на яку майже нереально дістати квитки. П'єса Олени Ісаєвої "Я боюся кохання" (постановка Олени Щурської) комусь нагадає сюжети на тему кохання у великому місті, його пошуків і втрат. П'ятеро акторів одночасно грають по кілька образів, не шкодуючи для своїх персонажів іронії і щирого гумору. Жіноче тріо - Наталія Доля, Римма Зюбіна, Анастасія Євтушенко - запорука касового успіху.

"Мотузка"

Театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра. 14 січня

Прем'єрна вистава. Режисер - Олексій Лісовець, автор п'єси - Михайло Хейфец (Ізраїль). Як зазначено в анотації, "ця парадоксальна трагікомедія вирізняється чорним гумором і життєрадісним фіналом". У виставі задіяні: Сергій Кияшко, Анатолій Ященко, Акмал Гурезов, Микола Боклан, Михайло Кукуюк, Андрій Ісаєнко, Андрій Тритенко, Олеся Жураківська, Світлана Орліченко.

"Сто тисяч"

Театр на Подолі. 19 січня

У цьому топ-рейтингу вистава сприймається як ветеран театральних битв. Прем'єру презентували ще 2008-го. Класичну п'єсу Івана Карпенка-Карого режисер Віталій Малахов перечитав як історію, що актуальна й сьогодні. У виставі є і народний колорит, і сучасна добра іронія. У ролі Герасима Калитки - Богдан Бенюк. Крилата фраза з п'єси "Чия земля?" мимоволі "римується" з архітектурним скандалом на Андріївському узвозі, що його нині мужньо переживає театр.

"Уявно хворий"

Національний театр імені Лесі Українки. 6, 24 січня

Безсмертна комедія Жана-Батіста Мольєра. Хрестоматійний персонаж Арган. Тактовна і мудра постановка режисера Аркадія Каца. Він бачить у комедії не тільки світ примх Аргана та його оточення, а й марення самого Жана-Батіста Мольєра як заручника театральних хворобливих снів. У головній ролі - Давид Бабаєв. Під час вистави різні репліки підхоплює зал. Сама постановка - зразок добротно зробленої комедії.

"Попи, менти, бабло, баби"

"Дикий театр". 3 січня (грають у просторі Atlas)

Автори (серед яких драматург Віктор Понізов) визначають свій цинічний твір як виставу-треш. Анотація, до речі, досить саркастична: мовляв, жив-собі один губернатор, наприклад, десь у Вінниці, та й залишив по собі красуню-дружину, купу грошей і владу. А в його вдови були брати - піп і мент. Вони й вирішили відібрати спадок у своєї заможної сестрички.

Режисер Максим Голенко любить карколомні тарантіновські сюжети. І, очевидно, такі сюжети люблять його. Бо вони частенько зустрічаються. У ролях: Олег Примогенов, Андрій Кронглевський, Оксана Борбат, Дмитро Олійник та інші.

Важливе уточнення і попередження: у виставі вживають лайки, є сцени сексу, насилля і тютюнопаління.