UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американська "Незалежність". Тільки прем'єри

З 21 до 28 лютого в Україні відбуватиметься фестиваль американського кіно "Незалежність", фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Автор: Леся Ільєнко

Цей фестиваль було започатковано в Києві в листопаді 2011-го за ініціативою посольства США. Організатори зазначають: "Слідуючи гідним кінематографічним традиціям Сполучених Штатів, фестиваль динамічно поєднує американські ігрові й документальні фільми, які розповідають історію Америки, висвітлюючи її розмаїття і цінності, демонструючи силу незалежної думки і свободи слова". Відповідно до своєї місії цей фестиваль є форумом для дослідження потенціалу видатних фільмів, які можуть змінювати світ.

Отже, вже з наступного тижня в Культурному центрі "Кінотеатр "Київ" - добірка прем'єрних американських фільмів, які віддзеркалюють американське сьогодення, досліджують історію, взаємини людей у складному світі. Окремий блок - документальна програма. До неї увійшли стрічки переважно минулого року. Серед них - "Світ під твоїми ногами", "Винайти завтра", "Врівноваження терезів". Буде також добірка короткого метру "Інді лаб". Ця продукція датується вже новим, 2019 роком.

Програма художніх фільмів у рамках американської "Незалежності" налічує шість стрічок, кожна з яких становить незаперечну художню цінність. Наприклад, фільм Маріеля Геллера "Ви зможете мені пробачити?" здобув три номінації на "Оскар", а загалом уже отримав майже 40 кінонагород. Події переносять глядача у 70-80-ті роки ХХ століття. Головна героїня, яку грає Мелісса Маккартні, успішно заробляла на життя написанням біографій відомих постатей. Згодом до її роботи широка аудиторія починає ставитися прохолодно. І героїня змушена вдатися до шахрайства.

"Середина 90-х"

Ще один фільм переносить у 1990-ті. Він так і називається - "Середина 90-х" (режисер Джона Гілл). Стрічка отримала номінацію на нагороду "Тедді" Берлінського кінофестивалю. Це історія про Стіві, 13-річного хлопчика, про його пошуки свого місця у бурхливому Лос-Анджелесі. Кінокритики вважають, що цей дебютний повнометражний фільм Гілла дарує чудові акторські роботи: мовляв, вони настільки реалістичні, що буквально виходять за межі екрана.

Ще один юний персонаж - герой фільму під назвою "Гарний хлопчик" (режисер Фелік фон Гренінген). Картина здобула номінацію на "Золотий глобус", а загалом має вже шість кінонагород. Цей сюжет - про наркозалежність сім'ї, про спроби зцілитися, про поразки і перемоги. В картині знімалися Стів Карелл, Тімоті Шаламе, Мора Тієрні. Критики зазначають, що це "важкий і незабутній фільм".

"Гарний хлопчик"

І знову час назад - у 1970-ті. Тоді відбуваються події картини "Якби вулиця Білл могла говорити" (режисер Баррі Дженкінс). Стрічка здобула три номінації на "Оскар" і вже має
65 кінонагород. У фільмі йдеться про зворушливу історію любові афроамериканської сім'ї, про тяжкий злочин, який руйнує родинну ідилію. Критики кажуть, що цей фільм доволі вдалий і як актуальна романтична історія, і як судовий трилер. Критик Майкл Філліпс написав: "Це чисте кіно!"

"Якби вулиця Білл могла говорити"

Є номінація на "Золотий Глобус" і 44 кінонагороди у фільму "Восьмий клас". Це дебютний повнометражний фільм режисера Бо Бернема. У ньому він показує тривоги і метаморфози дівчинки-підлітка, яка готується до старшої школи, до дорослого життя, яка викладає свої відео на YouTube, а в тих відеопосланнях - її приховані надії і мрії.

Як зазначають організатори фестивалю, "Незалежність" прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам стати учасниками процесу творення фільмів, адже невід'ємна частина проекту - програма тематичних обговорень і майстер-класів, мета якої збагатити враження від побаченого і надати можливість поспілкуватися з досвідченими фахівцями.

Отже, протягом тижня глядачі вперше побачать на великому екрані нові стрічки, більшість з яких уже стали подіями на знакових кінофорумах. А серед акторів, які задіяні в американських прем'єрах, - Тімоті Шаламе, Адам Драйвер, Мелісса Маккартні, Стів Карелл та інші. У Києві очікують гостей: американська режисерка Шерон Роувен презентує свою новаторську стрічку "Врівноваження терезів". А Блаугрунд Невінс - документальний фільм "Тендітні плечі - переосмислення Барбі" про найвідомішу ляльку в історії, а також про особливості боротьби жінок за свої права.

Фестиваль відбудеться за підтримки Посольства США в Україні в Культурному центрі "Кінотеатр "Київ".