Цей фільм - документальний репортаж про історію та бекстейдж перформенсу, який став головною подією цьогорічного фестивалю Porto Franko в Івано-Франківську (в середині червня). Така подія, безумовно, новий крок на шляху осягнення нашими митцями новітніх форм сучасного мистецтва. Зокрема, "Аерофонія" презентувалася як футуристичне шоу, футуристична опера у трьох діях. Сам перформанс розгорнувся на івано-франківському стадіоні "Рух". Неофутуристичний витвір став непересічною подією не тільки фестивалю, а й українського сучасного мистецтва.
Для багатьох стало несподіванкою, що головний музичний інструмент незвичайного дійства - це легендарний літак АН-2, який є водночас і декорацією, і так званим музичним інструментом. Артисти формації NOVA OPERA створили постдраматичну оперу, поєднавши сонорику авіатурбіни з грегоріанським хоралом, монгольськими колисковими та тріп-хоповими ритмами. Дійові особи - людина і машина, земля і повітря, голос і шум, сейсмічні електронні баси і світлове шоу. У період роботи над проектом, один з його ідеологів та авторів Роман Григорів зазначав, що у зв'язку із цим народився унікальний авторський напрям - аерофонія, який передбачає багато акцій, музичних, перформативних, театральних.
Отже, в рамках фестивалю 14 червня саме така опера і об'єднала багатьох митців. Серед них - Роман Григорів та Ілля Разумейко (концепція, музика, композиція, сценографія, лібретто, драматургія), режисер Ростислав Держипільський, художник та відеограф Ярослав Зень. У проекті були задіяні митці фундації NOVA OPERA Мар'яна Головко, Анна Кірш, Андрій Кошман, Руслан Кірш, Жанна Марчінська, Андрій Надольський, Георгій Потопальський. А також Юрко Іздрик. Власне, оператор уже фільму "Аерофонія" - Богдан Кутєпов, а режисер монтажу - Семен Мозговий.
Очевидно, що на великому екрані "Аерофонія" відкриє нові відтінки саме того нового жанру, про який і говорить його ідеолог Григорів.