UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ: СБУ порушила кримінальну справу за фактом розтрати на заводі імені Малишева

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом розтрати представниками найбільшого в СНД виробника бронетанкової техніки державного підприємства «Завод ім. Малишева» у Харкові. Про це в понеділок, 19 липня, повідомила газета «Дело».

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом розтрати представниками найбільшого в СНД виробника бронетанкової техніки державного підприємства «Завод ім. Малишева» у Харкові. Про це в понеділок, 19 липня, повідомила газета «Дело».

Кримінальну справу порушено за ч. 5 ст. 191 КК за фактом розтрати посадовими особами заводу державного майна в особливо великих розмірах, відзначає газета.

За даними видання, зараз розслідується історія кредиту, який завод отримав від «Укрсоцбанку» у 2006 році. Так, чотири роки тому між держпідприємством і банком був укладений кредитний договір. Згідно з документом, фінустанова зобов'язалася відкрити заводу кредитну лінію. У результаті танкобудівники отримали від банку у 2006-му кілька траншів, загальна сума яких - 6,62 мільйона доларів. Запорукою кредиту, як пише «Дело» виступила нерухомість заводу, а саме - центральна лабораторія.

Як відзначає газета, проблема полягала в тому, що харківський танкобудівний завод є підприємством, що не підлягає приватизації. І в заставу завод має право передавати лише об'єкти, які не пов'язані з ним в єдиний виробничий комплекс.

Проте у Мінпромполітики пішли «малишевцям» назустріч і дозволили їм взяти кредит, «заклавши» свою лабораторію, пише видання. Але внаслідок того, що завод не зміг вчасно повернути кредит, лабораторія опинилася у приватних руках - у власності компанії «Еко-комуненерго».

Танкобудівники зобов'язалися повернути гроші «Укрсоцбанку» до 1 квітня 2007 року. Однак зобов'язання своє не виконали. У результаті банкіри вирішили звернутися до суду. У червні 2007-го Господарський суд Харківської області став на бік позивача, визнавши право банку продати будівлю центральної лабораторії заводу.

Заставна нерухомість була продана у 2008 році компанії «Еко-комуненерго», відзначає газета. У свою чергу новий власник лабораторії здав її в оренду самому підприємству. Яка сьогодні орендна ставка для Верстатобудівників на заводі ім. Малишева, не розголошують. За неофіційною ж інформацією, отриманою газетою, щомісячно харківське держпідприємство віддає «Еко-комуненерго» 600 тисяч гривень.

Історія з продажем лабораторії отримала новий виток вже у 2010 році, пише газета. Зокрема, прокуратура Харківської області звернулася до суду з вимогою переглянути рішення про право банку продати будівлю, що належала заводу.

У прокуратурі свої претензії пояснили «новими обставинами справи». Зокрема відомство послалося на результати перевірки харківського підприємства Контрольно-ревізійним управлінням, яка проводилася у 2009 році. У КРУ стверджують, що завод ім. Малишева не мав права передавати центральну лабораторію у заставу, тому що вона є невід'ємною частиною «виробничого процесу підприємства».

Також у своєму зверненні до суду відомство відзначило, що у травні 2010 року ними було отримано лист СБУ, який свідчить про те, що було порушено кримінальну справу за фактом розкрадання посадовими особами чужого майна, а саме центральної лабораторії заводу. У липні цього року Господарський суд Харківської області погодився переглянути своє рішення з урахуванням нових обставин, пише газета.

За матеріалами «Дела»