Яценюк: «Фронт змін» виключили з виборчого процесу
Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк, коментуючи ухвалення Верховною Радою закону про місцевих виборів, заявив, що партію «Фронт змін» фактично виключено з виборчого процесу на місцевих виборах 31 жовтня.
Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк, коментуючи ухвалення Верховною Радою закону про місцевих виборів, заявив, що партію «Фронт змін» фактично виключено з виборчого процесу на місцевих виборах 31 жовтня.Про це мовиться в його зверненні, опублікованому в неділю, 11 липня, на офіційному сайті політсили. «Партія регіонів разом зі своїми прибічниками - Блоком Литвина і комуністами - вчора прийняла закон, за яким партію «Фронт змін», очолювану мною, фактично виключили з виборчого процесу на місцевих виборах 31 жовтня», - зазначив Арсеній Яценюк.
В той же час він дорікнув депутатам БЮТ за рішення залишити Верхову Раду під час розгляду законопроекту про місцеві вибори. «Прикро, але фракція Блоку Тимошенко, яка нібито представляє демократичний табір, залишила поле бою - сесійний зал парламенту - таким чином здавши демократичні цінності як такі», - зауважив Арсеній Яценюк.
При цьому він заявив, що планує заперечувани цей закон у Конституційному суді, оскільки він «очевидним чином звужує конституційні права громадян, усуває від виборівнизкуполітичних силтаперетворює демократичне волевиявлення на фікцію».
При цьому Арсеній Яценюк призвав демократичні сили у Верховній Раді підтримати його звернення.
«За моїм дорученням готується звернення до Конституційного Суду щодо відповідності прийнятого закону Конституції України. Прошу, підтримайте це звернення, поставте під ним свій підпис. Разом ми зможемо зупинити курс на остаточну узурпацію влади однією політичною силою.», - зазначив він.
Нагадаємо, напередодні Верховна Рада України ухвалила закон про проведення виборів до Верховної Ради АРК, місцевих радих і сільських, селищних, міських голів за мажоритарно-пропорційною виборчою системою №6601. Дане рішення підтримали 259 народних депутатів з 285 реєстованих у залі.
У цьому законі збережено норма, яка надає право висунення кандидатів на місцевих виборах місцевим партійним організаціям за умови, якщо така парторганізація зареєстрована не пізніше, ніж за 365 днів до дня виборів. Дана норма, як раніше повідомляло «ДТ», обмежує доступ до виборів політичних сил нової хвилі, які почали розвиватися в останніх рік-півтора.
Наприклад, від «Фронту змін» в місцевих виборах зможуть взяти участь висуванці 19 осередків партії, а не зможуть — 631, оскільки, за даними Мінюсту, отриманим «ДТ», вони були зареєстровані менш ніж за рік до 31 жовтня.У ЦВК є питання до законуТим часом, заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера вважає, що стосовно термінів повноважень сільських, селищних, міських голів, які будуть обрані на виборах 31 жовтня, можуть виникнути питання, якщо до початку виборчої кампанії не набудуть чинності зміни до Конституції щодо їх продовження до п'яти років.
«Відповідно до статті 58 Конституції будь-які закони, зокрема і закони про внесення змін до Конституції, не мають зворотної дії. Тому тут можуть виникати запитання про поширення дії цього закону на депутатів і голів, яких обрали до набуття чинності змін до Конституції», - заявив він в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
В той же час, Андрій Магера, що термін виборчої кампанії 50 днів, відведений законом про місцеві вибори, є дуже малим для підготовки і організації виборчого процесу.
"Терміни стислі. Якщо зважати на те, що на позачергові парламентські вибори відводиться хоча б 60 днів, то 50 днів – це трохи замало", – зазначив заступник голови ЦВК.
За його словами, для проведення місцевих виборів 31 жовтня потрібно буде сформувати більше 10 тис. територіальних виборчих комісій.
«Я боюся помилитися назвати точну кількість територіальних виборчих комісій – потрібно сісти і порахувати. В Україні понад 12 тис місцевих рад, загалом відбувається понад 20 тис місцевих виборів, позачергових після 2006 року було лише 856. Тобто буде сформовано не менше ніж 12 тис комісій або близько цього числа, тому що деякі комісії будуть спільними, наприклад, для міського голови і міської ради», - зазначив Андрій Магера.
За матеріалами Інтерфакс-Україна