Влада США занепокоєна стрімким розвитком ядерної програми КНДР
Влада США висловила глибоку стурбованість у зв'язку з появою повідомлень про те, що Північна Корея побудувала ще один ядерний об'єкт. Ця інформація зміцнює впевненість американських експертів, що Пхеньян проводить у регіоні агресивну політику.
Влада США висловила глибоку стурбованість у зв'язку з появою повідомлень про те, що Північна Корея побудувала ще один ядерний об'єкт. Ця інформація зміцнює впевненість американських експертів, що Пхеньян проводить у регіоні агресивну політику. За словами голови Об'єднаного комітету начальників США адмірала Майка Маллена, Північна Корея «як і раніше, йде шляхом дестабілізації ситуації в регіоні».
Учений Зіґфрід Хекер, який працює в Стенфордському університеті, розповів у інтерв'ю американським журналістам, що під час візиту до КНДР минулого тижня йому показали величезний завод, де встановлено сотні центрифуг для збагачення урану.
«Створення такого підприємства підтверджує наші багаторічні побоювання з приводу програми зі збагачення урану в Північній Кореї, які керівництво КНДР постійно заперечувало», - додав Майк Маллен.
У вересні минулого року влада КНДР заявила, що країна довела процес збагачення урану до завершальної стадії, й стоїть на порозі отримання збройового плутонію, незважаючи на те, що раніше керівники Північної Кореї неодноразово заперечували, що КНДР розробляє подібні проекти.
Адмірал Майк Маллен уважає, що підвищення активності КНДР у розробці ядерної програми слід розглядати у світлі потоплення південнокорейського корвета, у чому Сеул і Вашингтон звинуватили Пхеньян.
Унаслідок потоплення в Жовтому морі в березні цього року корвета «Чхонан» загинуло 46 членів екіпажу.
«Усе це є демонстрацією агресивної поведінки і створює нестабільність в регіоні, що може мати небезпечні наслідки», - сказав Майк Маллен.
Раніше американські офіційні особи заявляли, що станом на квітень 2009 року, коли з КНДР вигнали міжнародніих військових інспекторів, заводу, про який повідомив американський учений, не існувало.
Як розповів Зіґфрід Хекер, який очолював колись ядерну лабораторію в Лос-Аламос, він бачив «сотні й сотні центрифуг», якими управляють з «ультрасучасного диспетчерського центру».
Однак, передає газета його слова, у фахівця не було можливості переконатися в тому, який саме уран виходить з центрифуг - низькозбагачений, придатний для атомних станцій, або високозбагачений, який може бути використаний у воєнних цілях.
Публікації в американських ЗМІ збіглася за часом з поїздкою до Азії високопоставленого представника держдепартаменту США Стівена Босуорта, перед яким стоїть завдання відновити шестисторонні перемови щодо північнокорейської ядерної програми.
У рамках цієї програми Пхеньян проводив підземні ядерні випробування в 2006 і 2009 роках.