ВЕФ: Світ не в змозі впоратися з майбутніми економічними шоками
Здатність урядів реагувати на майбутні економічні потрясіння впала до «критично низького рівня», йдеться у доповіді Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), організатора саміту в Давосі.
Здатність урядів реагувати на майбутні економічні потрясіння впала до «критично низького рівня», йдеться у доповіді Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), організатора саміту в Давосі.Різке падіння цін на активи, суверенні дефолти або коливання курсу валют можуть мати катастрофічні наслідки, наголошується в доповіді «Глобальні ризики 2011 року», призначеній для обговорення у рамках Давоського саміту, який почнеться 26 січня.
Керуючий директор ВЕФ Роберт Грінхілл впевнений, що у XXІ столітті вже не можуть бути дієвими системи управління світовою економікою, які дісталися у спадок від XX століття.
Економісти ВЕФа вважають, що найактуальнішою темою залишаються довгострокові фінансові проблеми в розвинених країнах світу. «Поточна податково-бюджетна політика не є стійкою в більшості промислово розвинених країн», - сказав Деніел Хофманн, головний економіст Zurich Financial Services. «При відсутності глобальних структурних реформ, ризик суверенних дефолтів буде залишатися високим», - підкреслив він.
«Населення західних країн старіє, глобальний фінансовий дисбаланс зберігається, є ризик надмірного ввезення капіталу до країн, що розвиваються, чия економіка не в змозі конструктивно його абсорбувати», - наголошується в доповіді.
У доповіді також відзначаються ризики дефіциту продовольства, води та енергоносіїв, а також зростання тіньової економіки.