Величезна пляма, виявлена у Чорному морі неподалік від Одеси 11-12 липня, виявилася цвітінням морської води, яке викликане різким збільшенням кількості синьо-зеленої водорості Nodularia spumigena. Такі висновки зробили фахівці Одеської філії Українського інституту біології південних морів після експертизи води.
Проби води для проведення хімічного аналізу на забруднюючі речовини були взяті фахівцями після того, як під час обстеження акваторії Одеської затоки на поверхні води біля мису Великий Фонтан і Дачі Ковалевського були виявлені плями сіро-жовтого кольору.
Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони навколишнього природного середовища, у пробах води, чисельність водорості Nodularia spumigena перевищує 1 млн примірників на літр. Зокрема, в районі Аркадії (Гідробіологічна станція) налічується до 10 млн клітин водоростей на літр води.
Водорості Nodularia spumigena зустрічаються у воді Одеської затоки досить рідко, при чому в одиничних екземплярах. За словами фахівців, такий випадок цвітіння морської води спостерігається ними вперше, тому для вивчення цього явища і повної оцінки масштабів цвітіння необхідне проведення спеціального моніторингу.
Нагадаємо, що пляму невідомого походження було виявлено інспекторами 11 липня під час обстеження морського простору в районі від мису Великого Фонтану до пляжу «Дельфін», після того як про забруднення внутрішніх морських вод Державної екологічної інспекції в Одеській області повідомив черговий МНС.
За даними Мінприроди, речовина мала вигляд суцільного шару і знаходилася на поверхні на відстані 50-150 м від врізу води, її довжина складала 4 км, ширина - 2-3 км.
За матеріалами: Прес-служба Мінприроди