В ефіопському монастирі виявлено Євангеліє від Гаріма, яке, на думку вчених, є найстарішою ілюстрованою християнською книгою. Окрім того, рукопис може бути визнаний і найстародавнішою книгою у палітурці.
Про існування Євангелія від Гаріма було відомо ще із 50-х років XX століття. Однак раніше вчені відносили книгу до XI століття. Припущення про те, що Євангеліє було написано набагато раніше, підтвердилися після проведення радіовуглецевого аналізу. Вчені встановили, що текст Євангелія був створений між 330 і 650 роками нашої ери.
Книга названа на честь ченця Абба Гаріма, який прибув до Ефіопії у V столітті. Згідно з легендою, він написав збірку із чотирьох Євангелій усього за день, оскільки Бог не давав сонцю сідати, поки чернець не закінчить роботу.
Євангеліє написано на шматочках козячої шкіри ефіопською мовою. Збереглося два примірники книги, які були написані в один час. Проте у другому примірнику Євангелія зустрічаються місця, написані іншим почерком.
Книги знаходились у темному і сухому приміщенні, завдяки чому їм вдалося зберегтися у гарному стані. У рукописі містяться зображення святих Матвія, Марка, Луки та Іоанна. Також представлено перші християнські зображення Єрусалимського храму.
Вчені вважають, що той факт, що книга збереглася із V століття - це диво, тому що Ефіопія пережила вторгнення мусульман, війну з Італією, а у 1930-х роках у країні згоріло багато церков і монастирів.
За матеріалами: The Daily Telegraph, Православие и мир