«Необхідність наведення ладу з використанням службових і дипломатичних паспортів існувала давно. На жаль, Україна нажила собі славу країни, де можновладці мають привілейоване у порівнянні зі звичайними громадянами право користуватися у будь-який зручний для них час проїзними документами, що забезпечують практично вільний в'їзд до багатьох країн ЄС», - зазначив Волошин.
Він пояснив, що, згідно з українським законодавством, дипломатичні та службові паспорти підлягають поверненню на зберігання до архіву МЗС у 10-денний термін після закінчення службового відрядження за кордон. Волошин додав, що неповернення службових і дипломатичних паспортів до МЗС не тільки не відповідає українському законодавству, але і турбує європейських партнерів, які звернулися до української сторони з вимогою врегулювати цю ситуацію.
За словами представника МЗС, у рамках діалогу про безвізовий режим з ЄС Україна повинна навести лад у галузі використання службових і дипломатичних паспортів. «Цю роботу нині МЗС України і проводить, відповідне доручення нам дано вищим керівництвом країни. Ми налаштовані у найближчий час припинити беззаконня, коли всі депутати, незалежно від фракційної приналежності, відверто зловживали наявністю у них службових і дипломатичних паспортів і використовували їх для поїздок на відпочинок, шопінг, які не пов'язані з виконанням службових обов'язків», - підкреслив політик.
Він також зазначив, що скарги деяких опозиційних депутатів з приводу цього свідчать про те, що «наша опозиція насправді бореться за свої власні привілеї».
Нагадаємо, раніше народний депутат Олеся Оробець повідомила, що народні депутати отримали повідомлення з проханням здати свої закордонні дипломатичні паспорти у десятиденний термін.
За матеріалами Інтерфакс-Україна