Один із головних символів Києва розбирають зсередини - робочі виймають 100-ватні лампочки, які підсвічують табло. Всього у годиннику - 18 тисяч лампочок, вмонтованих у спеціальні залізні осередки, схожі на стільники. А вже 20 грудня замість них встановлять нові світлодіодні монітори, виготовлені в Японії.
Один із головних символів Києва розбирають зсередини - робочі виймають 100-ватні лампочки, які підсвічують табло. Всього у годиннику - 18 тисяч лампочок, вмонтованих у спеціальні залізні осередки, схожі на стільники. А вже 20 грудня замість них встановлять нові світлодіодні монітори, виготовлені в Японії.Як розповіла Юлія Несенюк, директор компанії, яка реставрує головний годинник країни, вже на Новий, 2011-й, рік кияни та гості столиці почують бій годинника київського «Біг-Бена».
«За три тижні ми закінчимо демонтувати всі площини з лампочками. Орієнтовно 20 грудня ми підженемо до Будинку профспілок висотний кран і з його допомогою піднімемо чотири цілісні рами, в які вже будуть вставлені світлодіодні екрани. Кожна рама - 4 на 7 метрів. Дозвіл мерії нам потрібен тому, що доведеться на дві ночі перекрити рух на Хрещатику: щоб не створювати нікому незручностей, такий важкий кран можна загнати тільки вночі. Як тільки отримаємо дозвіл, за дві ночі всі змонтуємо», - пообіцяла Несенюк. Попередня вартість реконструкції - 2 мільйони гривень.
Зовні годинник не зміниться, фасад Будинку профспілок теж ніхто змінювати не буде - замінять тільки екрани і звукову систему: куранти тепер будуть «бити» у цифровому режимі. Окрім того, зараз обирають музику, яку буде програвати годинник. Швидше за все, окрім гімну України київський «Біг-Бен» співатиме неофіційний гімн Києва - пісню Дмитра Луценка та Ігоря Шамо «Як тебе не любити, Києве мій». Другий варіант - пісня Платона Майбороди та Андрія Малишка «Київський вальс» («Знову цвітуть каштани»). На оновлених екранах можна буде побачити час, календар, прогноз погоди, курси валют і рекламу - логотипи компаній та рекламні ролики. Щоправда, як нас запевнили, засилля реклами не буде. Окрім роликів на табло планується також транслювати новини.
Це перша реконструкція головного годинника країни: 29 років він простояв без ремонту. Озвучувались різні ідеї щодо його реконструкції: наприклад, планували побудувати на даху Будинку профспілок маленьку башту, аби годинник опинився ніби під ковпаком. Але від цієї ідеї відмовилися, як і від більшості планів по зміні вигляду центральних вулиць Києва.
Із чуток, «Біг Бен» на Будинку профспілок створювався для Щербицького, щоб він міг із вікна свого кабінету на вул. Орджонікідзе (зараз Банкова) звіряти час. На них також за радянських часів звіряли початок військових парадів. А встановили їх у 1981 році з другої спроби: на перший раз довелося знімати через блискучу поверхню годинника, яка давала відблиски в денний час. Щоб виправити це недопрацювання, годинник возили на Урал.