UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескопу Hubble вдалося сфотографувати космічну протоплазму

Космічному телескопу Hubble, який знаходиться на орбіті Землі, вдалося сфотографувати туманність NGC 2467, розташовану у сузір'ї Корма.

Космічному телескопу Hubble, який знаходиться на орбіті Землі, вдалося сфотографувати туманність NGC 2467, розташовану у сузір'ї Корма.

У кадр потрапило ядро туманності - протоплазма, яка дає можливість вченим зрозуміти особливості розвитку великих космічних об'єктів.

Об'єкт NGC 2467 знаходиться на відстані у 13 тисяч світлових років від Сонячної системи і являє собою величезну газову хмару, що складається переважно із водню. У цій хмарі зароджуються нові зірки, які випускають інтенсивне ультрафіолетове випромінювання і «підсвічуюють» всю туманність.

Так, на фото помітно, що основний масив радіації виходить від одиночних скупчень великих зірок у центрі туманності, а їхнє ультрафіолетове випромінювання «розчищає» хмару, зрушуючи ще не народжене світило до околиць NGC 2467.

Загалом вивчення NGC 2467 є продовженням роботи вчених над дослідженням далеких протогалактик, у яких тільки починає зароджуватися космос. Це має дати уявлення про те, як зароджувалася Сонячна система. В цілому такі дані повинні допомогти вченим зрозуміти особливості будови та розвитку галактик, дізнатися про їхню хімічну структуру і особливості зародження нових зірок.

Телескоп Hubble було запущено на навколоземну орбіту тільки у 1990 році. Цей прилад дозволяє реєструвати електромагнітне випромінювання у тих діапазонах, в яких земна атмосфера є непрозорою. За 20 років завдяки цьому телескопу понад 3900 астрономів отримали можливість використовувати його для спостережень. Інформація, отримана із фотознімків Hubble, стала основою для більшості наукових відкриттів у космосі і є найбільш цитованою у світі.

Hubble завершить свою роботу у 2013 році, а замінить його телескоп ім. Джеймса Вебба.