Через економічну кризи вуглецеві викиди у 2009 році, всупереч очікуванням, знизилися всього на 1,3%. У Японії кількість викидів зменшилася на 11,8%, у Великобританії - на 8,6%, у Німеччині - на 7%. У Китаї та Індії ситуація протилежна: зростання склало відповідно 8 і 6,2%.До рецесії світові викиди щорічно збільшувалися приблизно на 3%, досягнувши нинішнього показника близько 2000 року. Після спаду зростання, швидше за все, відновиться тими ж темпами.
Такими є головні положення доповіді, опублікованої в журналі Nature Geoscience за тиждень до канкунського (Мексика) саміту ООН з питань клімату. Керували складанням викладок вчені з Ексетерського університету (Великобританія).
Мета майбутньої конференції - підписання міжнародного договору про скорочення викидів парникових газів, який прийде на зміну Кіотському протоколу. Це потрібно було зробити ще торік у Копенгагені, але тоді переговори з гучним тріском провалилися. Минулого тижня кліматичний міністр Великобританії Грег Баркер, виступаючи на зустрічі британських та індійських ділових кіл, підкреслив, що у свідомості урядовців усього світу економічне зростання міцно пов'язане зі збільшенням викидів двоокису вуглецю. Заклик до зниження викидів моментально асоціюється з проханням відмовитися від економічного зростання. На жаль, поки що жодна країна не виконала перехід до низьковуглецевої економіки, щоб на її прикладі можна було судити про доцільність відмови від викопного палива на тому етапі економічного розвитку, на якому знаходяться Індія і Китай...За матеріалами Компьюленты